imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple kupuje start-up rozpoznávání obličejů

Apple se chystá na rozpoznávání obličejů


Někteří lidé se domnívali, že další iPhone bude disponovat vedle/místo snímače otisků prstů rozpoznáváním obličeje a tato informace byla již potvrzena. Cupertino možná kupuje na vývoj této technologie izraelský start-up.

Nejrychlejším a nejsnadnějším způsobem, jak posílit výzkum a vývoj, je koupit menší společnost, která je s ním spojena a integrovat jejich poznatky k těm vaším. Ani Apple se tomuto postupu nevyhýbá, koupil již několik malých start-upů, jejichž práce se posléze objevila v jeho produktech, jen si vzpomeňte na Siri. Finanční analytická stránka Calcalist informovala o novém nákupu, za nímž by mohla stát společnost s názvem RealFace.

To by nás vůbec nepřekvapilo, jelikož RealFace pracuje právě na úplně tom stejném typu rozpoznávání obličejů, o kterém se mluví už týdny jako o nové funkci dalšího iPhonu. Jestli je to dobrá, nebo špatná zpráva, je jen na vás, my sami jsme z toho moc nadšení nebyli, když jsme se o možnosti rozpoznávání obličejů doslechli poprvé.

apple kupuje start-up rozpoznávání obličejů Adi Eckhouse Barzilai
Jedna ze zakladatelů Adi Eckhouse Barzilaiová.

Malý izraelský start-up je na trhu poměrně nováčkem. Společnost založili Adi Eckhouse Barzilaiová a Aviv Mader v roce 2014. Ačkoliv jsou pořád ještě mladí a počet zaměstnanců čítá 10 lidí, dokázali dostat hodnotu společnosti na miliony dolarů, o přesném čísle ovšem žádné informace nemáme. Ani jedna ze zúčastněných stran tyto zprávy zatím nepotvrdila, nicméně webové stránky RealFace jsou momentálně nedostupné, což je standardní postup Applu po zakoupení nějaké společnosti.

Jedinou otázkou tak zůstává, kde by Apple rád nově nabytých vědomostí využil. Ačkoliv je naprosto jasné, že je lze použít v biometrické identifikaci, nejde o jedinou službu, kterou RealFace poskytuje. Jejich iPhone aplikace Pickeez vybírá za použití algoritmů pro rozpoznávání obličejů nejlepší fotku daného uživatele napříč všemi sociálními médii. To spíše pasuje na funkci představenou v iOS 10, kdy bylo možné díky rozpoznávání obličejů hledat na vašich fotografiích skutečné lidi.

Propagační materiály jsou na internetu stále dostupné, i přes to, že webové stránky nefungují. Podle dostupných informací je ale jasné, že praktické využití této technologie berou opravdu vážně. Je také možné, že Apple využije RealFace zkušeností v obou oblastech. Nevadí nám ani jedna z možností.

Zdroj: 9to5mac a MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!