imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

apple bilion dolarů

Apple se může stát první BILIONOVOU společností


Cupertino je na pokraji mýtické psychologické hranice. Podle některých odhadů by modla společnost dosáhnout tržní hodnoty 1 000 miliard příští rok. Apple dosahuje na burze nebývalého růstu.

Všichni dobře víme, že má Apple spoustu peněz, dokonce tolik, že by si mohl koupit společnosti jako Disney nebo Tesla. Nicméně peníze nejsou všechno, opravdová hodnota Applu tkví v jeho tržní hodnotě. Jinými slovy to jsou ty peníze, které byste museli zaplatit, pokud byste chtěli vlastnit všechny akcie společnosti. Jejich hodnota se samozřejmě pravidelně mění.

Loni se Applu dle těchto hodnot moc nedařilo, nicméně letos jsou zpět na koni. V únoru dosáhla společnost nejvyšší hodnoty ve své historii s 134,85 dolary za akcii a neustále roste. V menu na našich stránkách naleznete úplně vpravo aktuálně hodnotu154,48 dolaru za akcii.

apple bilion dolarů

Díky tomuto růstu vyskočila tržní hodnota na zhruba 800 miliard dolarů a do magické hranice 1 bilionu tak chybí „pouhých“ 200 miliard. Podle Briana Whita z investiční firmy z Wall Street Drexel Hamilton na to nebudeme muset čekat dlouho. Včera předpovídal nárůst hodnoty akcií až na 202 dolarů a magické hodnoty by tak měla dosáhnout do jednoho roku. Tímto tempem by se měla hodnota snadno vyšplhat až na 1,05 bilionu dolarů.

Investoři Applu přitom měli ještě nedávno důvod k obavám, jelikož po zveřejnění výsledků z prvního kvartálu se akcie propadly až na 144,27 dolarů a to jen kvůli tomu, že lidé z Wall Street jim předpovídali ještě vyšší čísla. Nyní už se ale společnosti opět vede dobře a nadále stoupá.

apple bilion dolarů

Zajímavost! Kdybyste měli zaplatit 800 miliard dolarů v 20Kč mincích, mohli byste z nich postavit přes 2 miliony kilometrů dlouhou věž, která by se vešla mezi vzdálenost Země – Měsíc pětkrát a cesta rychlostí světla z jednoho konce na druhý by trvala zhruba 6 sekund.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!