imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ekologický apple

Apple se stává ještě ekologičtějším


Apple je znám za svou ohleduplnost k přírodě a v rámci nadcházejícího Dne Země slíbil, že jednou budou všechny jeho produkty vyráběny ze 100% recyklovatelných materiálů. Navíc by společnost ráda docílila toho, aby do konce roku využívali všichni její dodavatelé zdroje obnovitelné energie.

Ne, Tim Cook se nezbláznil, nebojte se. Další iPhone nebude vyroben z papíru ani z PET lahví. Vice prezidentka Applu pro životní prostředí, postupy a sociální iniciativu Lisa Jacksonová se v rozhovoru pro HBO vyjádřila, že zásobování Apple Parku energií pouze z obnovitelných zdrojů je pouze začátek a v budoucnosti budeme svědky ještě ekologičtějších řešení. Apple plánuje vyrábět všechny své produkty z recyklovaných odpadů, včetně hliníku, mědi, cínu a wolframu.

ekologický apple

Změna klimatu je nepopiratelná. Zdroje Země nevydrží věčně. A technologie musí být vyráběny a používány neškodně. Tyto skutečnosti nezpochybňujeme – sami sebe se ptáme, co s tím můžeme udělat.

Vznešené jednání, nicméně provedení bude daleko obtížnější. Podle Jacksonové se již malá část iPhonů přes recyklaci vyrábí, ale celé je to teprve začátek. Kdo jiný by měl vytvořit 100% ekologický telefon, když ne Apple?

ekologický apple

Zní to šíleně, ale pracujeme na tom. Přibližujeme se uzavřenému okruhu zásobování. Jednoho dne bychom rádi vyráběli nové produkty pouze z recyklovaných materiálů, včetně z vašich starých zařízení.

Vice prezidentka Jacksonová si myslí, že tento krok je daleko důležitější, než aby byl Apple jen jako ekologická společnost viděn. Podle ní mají také zodpovědnost ostatní společnosti přesvědčit k využívání šetrnějších prostředků při vytváření inovací.

ekologický apple

Děláme něco, co neděláme moc často, tedy oznamujeme cíl, aniž bychom přesně věděli, jak ho docílit. Jsme tedy krapet nervózní, zároveň si ale také myslíme, že je to vážně důležité, protože jako odvětví věříme, že to je směr, jakým by se měla technologie ubírat.

Apple by rád dosáhl takové úrovně, aby se bez zdrojů Země obešel úplně a nová zařízení by vyráběl z těch starých, které získá zpět od uživatelů. Některé součástky aktuálních telefonů se již tímto způsobem vyrábí, stále jde ale jen o malé procento celkového výrobního procesu. Mimo to navýšila společnost podíl zdrojů obnovitelných energií u výrobních linek na 96 % z loňských 93 %. Do konce roku by se pak ráda dostala na 100 % a to stejné očekává i od svých dodavatelů.

Source: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!