imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple objednal 70 milionů zahnutých oled panelů

Apple si objednal 70 milionů zahnutých OLED displejů


Podle portálu Nikkei dodá panely Samsung, stejně jako u běžných panelů OLED, kterých mělo být podle únorových zpráv objednáno okolo 160 milionů kusů.

Pokud jsou tyto informace správné (a že opravdu jsou), pak je stále jasnější, že se v září dočkáme hned tří iPhonů. Ty zjednodušeně nazýváme iPhone 7s, iPhone 7s Plus a iPhone 8, ačkoliv ještě oficiální pojmenování neznáme. Podle zpráv by měly 7s dostat klasický OLED panel, kterých Apple objednal zmíněných 160 milionů kusů, zatímco iPhone 8 by měl dostat zahnutý displej, kterého bylo objednáno 70 milionů kusů.

apple objednal 70 milionů zahnutých oled panelů

Samo o sobě se nejedená o žádná malá čísla, podle Nikkei však Samsung v rámci příprav na nával zákazníků vyrobí do konce roku 95 milionů panelů. To se může vzhledem k tomu, že Samsung před pár měsíci hlásal, že nebude schopen tak vysokou poptávku doručit, zdát jako arogantní prohlášení. Nejspíše se mu ale tento problém nějakým způsobem podařilo vyřešit a jihokorejská společnost tak bude výhradním výrobcem displejů pro další iPhone, i přesto, že se Apple poohlížel po dalších možnostech. Jak vyšlo najevo, konkurenční společnost je jediná, která na tomto poli vlastní „nejpokročilejší“ technologii.

Dnešní novinka jen nadále podporuje naši představu o zařízeních, která budou v září představena. Podle ní budou totiž všechna tři zařízení vodotěsná a budou se moci nabíjet bezdrátově. Bezdrátové nabíjení má ovšem ještě pár much a dodavatelé stále řeší problém s přehříváním. Model iPhone 8 by mohl přijít s 5,2” zahnutým displejem bez tlačítka Home a s nepatrně navýšenou cenou. Na druhou stranu verze 7s by si měly tlačítko Home na displeji ponechat.

apple objednal 70 milionů zahnutých oled panelů

Je také velice pravděpodobné, že bude představena nějaké forma 3D zobrazovací technologie, která by mohla být využívána pro biometrickou identifikaci pomocí snímání obličeje a/nebo sítnice. Zda by tato technologie měla být dostupná ve všech zařízeních, se nepíše.

V závislosti na poptávce ovšem mohou být dodací lhůty zpožděny: podle většiny zdrojů bude nový iPhone 8 dostupný až začátkem příštího roku.

Pokud se chcete o dlouho očekávané technologii OLED dozvědět něco více, včetně jejich výhod a nevýhod, přečtěte si tento náš článek.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!