imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

odstávka apple store důvod

Apple Store je dnes nedostupný. Co to může znamenat?


Na 9to5mac si všimli, že Apple Store bude dnes více než 5 hodin mimo provoz. To může znamenat dvě věci. Za tu první bychom byli velice rádi, ta druhá nás tak moc nezajímá.

Ani už si nepamatujeme, kdy naposledy jsme věděli předem, že bude Apple Store kvůli plánované aktualizaci mimo provoz. Samozřejmě když pořádá Apple nějakou keynote pro produkt, uživatelům se zpráva o uzavření zobrazí, jinak tomu tak ale obvykle až do samotné údržby není.

Tentokrát to ovšem věděli. Oznámení se objevilo na stránce podpory pro služby Applu, podle které bude Store vypnutý od 8.00 do 13.30 SEČ.

odstávka apple store důvod

Přesný důvod odstávky řečený nebyl, pouze je uvedeno, že proběhne aktualizace stránek Applu.

odstávka apple store důvod

Teoreticky může mít údržba dva důvody. Jedna je jednoduchá změna designu nebo kódu obchodu. V takovém případě můžeme tuto údržbu v klidu přejít, protože není až tak důležitá. Nicméně druhým důvodem může být přidání nových produktů. Je totiž poněkud podezřelé, že celá aktualizace má trvat tak dlouho.

O jaké nové produkty by se mohlo jednat? V podstatě o cokoliv. MacBook, MacBook Air, iMac, Mac mini, ani Mac Pro se své nové verze nedočkali již pěkně dlouho a jejich aktualizace tak mohou přijít každým dnem. Mluvilo se také o novém iPhonu SE s 128GB úložného prostoru, nebo červeném iPhonu. Mohlo by jít o nové řemínky pro Apple Watch nebo nové příslušenství. Přidána by mohla být celá řada úžasných věcí, dokonce i nové iPady, ačkoliv ty bychom očekávali spíše s keynote, ne jen u prosté a klidné aktualizace.

Jelikož se odstávka obchodu nikde předem nehlásí, můžeme pouze hádat. Stránka apple.com nebývá nedostupná z důvodu údržby takto dlouho, pokud k tomu není pádný důvod. Celou stránku budeme pečlivě sledovat, a pokud přijdeme na účel celé odstávky, rozhodně se s vámi o tyto informace podělíme.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!