imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Apple do svého AR týmu přibral bývalého zaměstnance NASA


Do seznamu „známé tváře, které jsme najali“ přidal Apple další jméno. Americká společnost přivedla bývalého zaměstnance NASA, aby doplnila svůj tým zaměřený na augmentovanou realitu. Jeff Norris opustil NASA po osmnácti letech a rozhodl se dát přednost práci pro přední technologickou společnost.

Apple už se už ani nesnaží mlžit, do svého týmu zaměřeného na AR přibírá jedno známé jméno za druhým. Příchody lidí, jakým je třeba právě Jeff Norris, naznačuje, že by mohlo přijít něco velkého. Zaměstnání Norrise s sebou přináší příslib do budoucna – na svém bývalém pracovišti měl na starosti AR a VR řízení vesmírných zařízení a robotů v hodnotě dosahujících miliard dolarů.

Norris, který se sám zaměřuje zejména na realitu augmentovanou, od teď pracuje pro Apple. Bývalý zaměstnanec NASA se bude zodpovídat další relativně nové tváři, a to Miku Rockwellovi. Od svého nástupu do NASA v roce 1999 Norris pracoval na softwaru, pomocí nějž se ovládala vesmírná zařízení odeslaná do kosmu. Nedávno pracoval na AR programech, což není nic nepochopitelného, když se podíváme ohlas, jaký poslední roky technologie má.

To, jakým způsobem Apple na vlnu augmentované reality naskočí, je středem mnoha diskuzí. Nejpravděpodobnější jsou dvě z nich – jednou je fotoaparát iPhonu, kde pomocí relativně snadného zabudování získají uživatelé přístup k technologii. Druhou cestou je pak dlouhodobější plán v podobě speciálních AR brýlí, jež se vyvíjejí v laboratořích Applu. Ani tato varianta by nás nepřekvapila. V jednom starším článku jsme se rozepsali, co na tomto poli může Apple očekávat.

Vedle toho kombinace augmentované reality, umělé inteligence a unikátního GPU může Apple vytvořit silný základ pro software určený samořiditelným vozům. K jejich testování nedávno navíc získal povolení. V předchozích dnech jsme se také dostali k podmínkám, které firma klade potenciálním testerům autonomních vozidel.

01_apple_hiring_former_nasa_employee_to_ar_team

Výroky Tima Cooka, CEO Applu, kolem tohoto tématu nás vždy naplňují velkým očekáváním. Sám je názoru, že v sobě technologie skrývá velkou budoucnost, a pokud poskládáme vše, co o AR víme, získáme odhady velice blízké realitě. Zbytek roku 2017 bude pravděpodobně prošpikován informacemi o augmentované realitě – Snapchat nedávno představil své využití AR, Facebook pak slíbil zcela samostatnou platformu určenou vyloženě uživatelům AR. Ambice Applu jsou mnohem větší než 3D nálepky nebo chatovací místnosti, to vidíme i z toho, jaká jména do svého specializovaného týmu v posledních měsících přivádí.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!