imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple testuje AirPods pomocí umělého potu


Americká společnost testuje kvalitu svých nositelností relativně unikátním způsobem – aby zjistila, zda odolají i klasickému nošení na těle, namáčí Apple Watch i AirPods do umělého potu.

Apple nic nenechává náhodě, to nedávno odhalila Arielle Duhaime-Rossová, která se během rozhovoru s Lisou Jacksonovou, vice prezidentkou Applu pro životní prostředí, postupy a sociální iniciativu. K exkluzivnímu povídání došlo v rámci Mezinárodního dne žen, kde se mimo jiné odkryly plány Applu kolem ekologického dopadu – ten se snaží snižovat proto, aby byli lidé spokojenější s iPhony.

01_apple_testing_products_with_synthetic_sweat

Během rozhovoru se dostalo i na to, že by Apple rád dělal zařízení s co nejlepší délkou cyklu. Dotazníková šetření ukazují, že je průměrná doba používání iPhonu kolem tří let, u dalších firem to však bývá i méně než jeden rok. Jacksonová si myslí, že i to může být jeden z důvodů za popularitou produktů Applu. Za dlouhým cyklem používání však není jen nutnost vytvořit kvalitní hardware a software, který vydrží několik let, ale musí se zapojovat i kontrola kvality všech vyrobených zařízení.

Například sluchátka používaná celý rok nebo každodenně nošené chytré hodinky mohou časem začít produkovat pro kůži škodlivé látky. Jde o něco podobného jako u kosmetiky, šperků, příslušenství nebo oblečení. Apple do takto kontrolované kategorie zařadil AirPods a Apple Watch, všechny nové série tak před vydáním podstupují řadu testů. Tajemství tkví v umělém potu, což zní trochu nechutně. V Silicon Valley ale dokonce funguje firma, jež je na výrobu této tekutiny přímo zaměřená – v Pickering Laboratories se zabývají experimentováním a výrobou podobných látek.

02_apple_testing_products_with_synthetic_sweat

Pokud byste si ale mysleli, že je poptávka po umělém potu nízká, Apple vás vyvede z omylu. V Cupertinu na testování používají něco kolem 1,5 až 2 litrů magické tekutiny. Jak můžete vidět na obrázcích, do potu v malých nádobkách namáčejí sluchátka i šasi hodinek. Tento trh by pak celý zmizel, kdyby Apple do svých hodinek zvládl implementovat i senzor potu – pak by bylo pro Apple mnohem snadnější koupit firmy z této části trhu.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!