imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

Apple testuje AirPods pomocí umělého potu


Americká společnost testuje kvalitu svých nositelností relativně unikátním způsobem – aby zjistila, zda odolají i klasickému nošení na těle, namáčí Apple Watch i AirPods do umělého potu.

Apple nic nenechává náhodě, to nedávno odhalila Arielle Duhaime-Rossová, která se během rozhovoru s Lisou Jacksonovou, vice prezidentkou Applu pro životní prostředí, postupy a sociální iniciativu. K exkluzivnímu povídání došlo v rámci Mezinárodního dne žen, kde se mimo jiné odkryly plány Applu kolem ekologického dopadu – ten se snaží snižovat proto, aby byli lidé spokojenější s iPhony.

01_apple_testing_products_with_synthetic_sweat

Během rozhovoru se dostalo i na to, že by Apple rád dělal zařízení s co nejlepší délkou cyklu. Dotazníková šetření ukazují, že je průměrná doba používání iPhonu kolem tří let, u dalších firem to však bývá i méně než jeden rok. Jacksonová si myslí, že i to může být jeden z důvodů za popularitou produktů Applu. Za dlouhým cyklem používání však není jen nutnost vytvořit kvalitní hardware a software, který vydrží několik let, ale musí se zapojovat i kontrola kvality všech vyrobených zařízení.

Například sluchátka používaná celý rok nebo každodenně nošené chytré hodinky mohou časem začít produkovat pro kůži škodlivé látky. Jde o něco podobného jako u kosmetiky, šperků, příslušenství nebo oblečení. Apple do takto kontrolované kategorie zařadil AirPods a Apple Watch, všechny nové série tak před vydáním podstupují řadu testů. Tajemství tkví v umělém potu, což zní trochu nechutně. V Silicon Valley ale dokonce funguje firma, jež je na výrobu této tekutiny přímo zaměřená – v Pickering Laboratories se zabývají experimentováním a výrobou podobných látek.

02_apple_testing_products_with_synthetic_sweat

Pokud byste si ale mysleli, že je poptávka po umělém potu nízká, Apple vás vyvede z omylu. V Cupertinu na testování používají něco kolem 1,5 až 2 litrů magické tekutiny. Jak můžete vidět na obrázcích, do potu v malých nádobkách namáčejí sluchátka i šasi hodinek. Tento trh by pak celý zmizel, kdyby Apple do svých hodinek zvládl implementovat i senzor potu – pak by bylo pro Apple mnohem snadnější koupit firmy z této části trhu.

Zdroj: Cult of Mac

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!