imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple vyhrává soudní spor se Smartflash


Smartflash je klasickou firmou z řady těch, které se snaží vydělat jmění podáváním patentových žalob. Soud se však postavil na stranu Applu a americká společnost tak nemusí platit požadovanou sumu za uvedenou škodu.

Mezi společnostmi Apple a Smartflash bují patentová válka dlouhé roky. Druhá jmenovaná firma byla založena na začátku tisíciletí, a co jiného by ke jménu společnosti sedělo lépe než nějaká ta žaloba na technologického giganta z Cupertina. Obžaloba tvrdila, že Apple zneužil některých dat společnosti Smartflash, která byla patentována. Apple nesouhlasil s mimosoudním vyrovnáním, a když v roce 2014 se soudní spor stal veřejnou záležitostí, reagoval následovně:

01_apple_wins_lawsuit_against_smartflash

Smarflash netvoří žádné produkty, nemá žádné zaměstnance, netvoří žádná pracovní místa, nefunguje na území Spojených států a pouze se snaží zneužívat našeho patentového systému k zisku profitu z Applem vytvořených technologií. […] Odmítli jsme platit za to, na čem naši zaměstnanci pracovali dlouhá léta, a nezbývalo nám nic jiného, než celou záležitost posunout a vybojovat u soudu.

Dobře, že tak učinili. Každý ví, že je Smartflash klasickým zástupcem patentového trolla a Apple nemá žádný důvod jim platit za jakoukoliv vymyšlenou škodu. Soud rozhodl, že je patent popsán příliš obecně na to, aby se dalo cokoliv označit za krádež. Společnost Smartflash původně po Applu požadovala 852 milionů dolarů, ale nakonec sama odchází s brekem.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!