imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple google zaměstnanci

Apple vytváří tým z bývalých satelitních pracovníků Googlu


Applu se podařilo získat opravdu zkušené experty, i když nám není jasné, čím by se měly nové posily zabývat. Lepší Apple mapy by byly určitě užitečné, ale i taková opravdová vesmírná loď Applu by za to stála.

Bloomberg si všimli, že Apple najal dva bývalé vedoucí pracovníky za satelitní projekty Googlu:

Tvůrce iPhonu prý najal pro svůj nový hardwarový tým dvojici vysoce postavených pracovníků zodpovědných za satelitní operace Googlu. John Fenwick, který se staral o kosmické operace Googlu, a Michael Trela, vedoucí satelitních inženýrů, vyměnili Alphabet Inc. za Apple, tvrdí zdroj. Podle něj se budou zodpovídat Gregu Duffymu, spoluzakladateli kamer Dropcam, který se k Applu přidal začátkem roku.

apple google zaměstnanci

Není třeba dodávat, že vývoj satelitů je nákladná záležitost a ty jsou většinou využívány pro komunikaci nebo pořizování fotografií s vysokým rozlišením. Plány Applu prozatím nejsou známy a ani nevíme, zda se Apple chystá vytvořit nějaké specifické zařízení. Dle jiného anonymního zdroje momentálně Boeing  pracuje na širokopásmovém systému a během vývoje padlo jméno Applu jako potencionálního partnera.

Ze zprávy loňského roku vyplívá, že Boeing Co. plánuje poskytovat širokopásmový přístup přes více než 1 000 satelitů na nízkém orbitu Země. Letecká společnost jednala s Applem o možnosti se stát investorem a partnerem v tomto projektu, řekla osoba obeznámená se situací. Není ovšem jasné, zda z těchto jednání opravdu nějaká dohoda vzešla.

Uvěřitelnější verze ale je, že jde o vývoj map Applu, jelikož společnost již nyní využívá pro aktualizaci mapových podkladů drony – klidně by mohlo jít jen o to, že tomu chce společnost dodat trochu šťávy. Nelze ovšem vyloučit ani to, že tato technologie nebude nějakým způsobem v budoucnosti spojena s rozšířenou realitou Applu. Takový projekt se zdá být ze všech zmíněných ten nejzajímavější, jedinou otázkou by tak bylo, zda by na něj nové posily stačily.

apple google zaměstnanci

Nicméně vesmírné vychytávky jsou jedinou věcí, kterou Apple nevyrábí, a nyní se tak nabízí reálná šance, že by se to mohlo někdy v budoucnu změnit.

Zdroj: 9to5mac

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!