imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

V Apple Watch s LTE bude eSIM, ale volat s nimi nepůjde


Podle Kuovy zprávy bude další generace Apple Watch obrovským hitem. Dočkáme se LTE verze, nová konektivita však nebude úplně bez omezení. Analytik KGI očekává, že mezi funkcemi neuvidíme možnost skrz hodinky telefonovat nebo schopnost spolupracovat s Androidem. Pojďme se podívat, co o třetí generaci Apple Watch víme.

Před pár dny se začaly objevovat informace o tom, že se v září dočkáme i třetí generace Apple Watch. Jedna z nových verzí hodinek má v sobě ukrývat i možnost samostatného fungování na mobilních sítích. Abychom byli přesnější, Kuo (KGI) a Gurman (Bloomberg) předpovídají dvě nové verze hodinek – s možností a bez možnosti se připojit na mobilní sítě. Verze s touto možností pak bude využívat výhradně LTE, ke 3G sítím už se nebude schopna připojit. Ještě zajímavější je fakt, že v hodinkách pravděpodobně nenajdeme klasickou SIM kartu, ale už předinstalovanou eSIM.

Za tím stojí hlavně úspora místa. Časem by Apple mohl nahradit klasickou SIM kartu i ve svých iPhonech. Nejde však o žádnou převratnou novinku, některé modely iPadů Pro již tuto funkci mají. Služeb SIM od Applu může využívat každý, i kdyby měl klasický iPad s podporou mobilních sítí (tato funkce je kompatibilní s následujícími zařízeními: iPad mini 3 a 4, pátá generace iPadu, iPad Air 2 a první generace 12,9“ iPadu Pro).

Služba funguje tak, že pokud někdo vycestuje do zahraničí, může si tam následně zakoupit balíček od partnerů Apple SIM. Tak je tomu v případě eSIM (9,7“, 10,5“ a druhá generace 12,9“ iPadu Pro); v případě starších modelů potřebujete navštívit místního prodejce zařízení od Applu, kde lze zakoupit tradiční telefonní kartu. Tato služba je v tuto chvíli dostupná ve 180 zemích světa (včetně ČR) a lze ji využívat výhradně pro používání mobilních dat.

Bez iPhonu tak s Apple Watch nebudete moci telefonovat, nestojí tomu v cestě přitom žádné technické překážky. Kuo si prostě myslí, že Apple míří primárně na perfektní přenos dat a že tradiční volání bude chtít ponechat zvlášť pro iPhone. Zatím ještě netušíme, jak se americká společnost postaví ke službám VoIP, jako třeba FaceTime či Skype.

Na to by také mohl Apple aplikovat omezení, přestože si nemyslíme, že by v reálu někdo něco takového potřeboval. K čemu tak budou Apple Watch s LTE dobré? Využijeme jich třeba při streamování hudby skrz Apple Music či Spotify; zařízení by navíc mohlo udělat další krok směrem ke kompatibilitě s Androidem, i když se tak dle Kua ještě letos nestane. Analytik KGI také neočekává změnu velikosti hodinek, podle jeho zprávy se můžeme těšit na klasické modely o velikosti 38 a 42 mm.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!