imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Apple Watch překonaly prodeje švýcarských hodinek


Poslední čtvrtletí nebylo jen nejlepšími třemi měsíci chytrých hodinek od Applu, během uplynulého roku se podařilo překonat i všechny rekordy. Jednou ze zajímavostí je i to, že Apple Watch předstihly celý trh se švýcarskými hodinkami.

O těchto informacích jsme se dozvěděli ze zprávy známé analytické společnosti Canalys, Apple totiž stále neposkytl konkrétní data k prodejům Apple Watch. Hodinky spadají do kategorie Ostatní, kde najdeme i Apple TV, AirPods či zařízení značky Beats. V další zprávě k nim přibude ještě HomePod. To však nezastavuje ostatní analytiky, kteří se snaží z poskytnutých dat vyzkoumat, kolik se jich skutečně prodalo. Pokud by byly jejich informace správné, Apple Watch dosáhly v roce 2017 neuvěřitelných úspěchů.

Podle společnosti Canalys se prodalo 18 milionů zařízení, což je meziroční nárůst o celých 50 %. Hned 48 % z prodaných 18 milionů přitom bylo Series 3, která se na trh dostala v září. Zbylých 52 % bylo dohromady u druhé generace a starších. 13 % zákazníků, kteří sáhli po nejnovějším modelu, zvolili i verzi s LTE. Důvodem takto nízkého procenta může být mimo jiné i fakt, že je služba poskytována jen v několika zemích světa.

I kdyby čísla nebyla úplně přesná, s jistou odchylkou se trefují. Další analytické společnosti se podělily i o svá data. Creative Strategies mluví o výsledku 17,4 milionu, Asymco pak říká 17,7 milionu. Vypadá to, že chytré hodinky jsou jednou ze skupin, jež zvládnou na jinak stagnujícím trhu rychle růst – minimálně v porovnání se smartphony, tablety, laptopy a desktopy. A Apple vše ideálně načasoval.

Stejně se k situaci vyjadřuje Francisco Jeronimo, analytik společnosti IDC, podle něj totiž Apple Watch v posledním čtvrtletí překonaly neskutečnou hranici – prodalo se jich více než všech švýcarských hodinek. Apple se tak stává největším výrobcem hodinek na světě, což je parádní výkon, jelikož první generace přišla teprve před třemi lety.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.