imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

Apple Watch se prodávají dobře, do výroby se přidává další dodavatel


Apple Watch mohou být krásné a nablýskané, jindy elegantní nebo třeba sportovní. Na každý pád jsou však pro Apple stále důležitějším produktem a byla potřeba přivést dalšího dodavatele, aby americká firma stíhala pokrývat poptávku.

Apple letošní rok odstartoval velice pěkně – vydal dva nové modely hodinek a mnoho nových řemínků z různých materiálů a barev, dodávky se od té doby stále zvětšují. Nezapomeňme ani na speciální edici s Nike+, jejíž řemínek můžeme od posledního updatu koupit zvlášť v internetovém obchodě. Kdybychom znali recept na podobný úspěch, asi bychom se taky vzdali našich běžných prací a šli dělat stylové hodinky, které by chtěl každý.

01_apple_watch_sells_well_plus_new_supplier

Za úspěchem Apple Watch nestojí žádný konkrétní důvod, alespoň o něm tedy nevíme. Apple totiž zatím nezveřejnil konkrétní čísla k prodejům, reklamní kampaň však získává na obrátkách, my se navíc dozvídáme o nutnosti zajistit dalšího dodavatele. S nejvyšší pravděpodobností kvůli tomu, aby Apple stíhal pokrývat poptávku. Bez dostatku oficiálních statistik se můžeme jen dohadovat o tom, kolik kusů se skutečně prodává. Jak úspěšné Apple Watch opravdu jsou?

Analytická společnost Canalys tvrdí, že se ve čtvrtém kvartálu 2016 prodalo 9 milionů chytrých hodinek, 6 milionů z nich mělo být Apple Watch. To znamená 12% nárůst prodejů v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. Nezapomeňme však na to, že v té době byla na trhu pouze jedna varianta hodinek, zatímco na konci minulého roku jsme měli produktovou řadu o dost širší. I to by tedy mohl být důvod růstu, samozřejmě za to mohl i obecný nárůst zájmu o chytré hodinky.

02_apple_watch_sells_well_plus_new_supplier

Nic však dosud nenasvědčovalo tomu, že by dosavadní dodavatel Quanta Computers nestíhal naplňovat požadavky Applu. Přesto by podle aktuálních informací mělo dojít k připojení firmy Compal Electronics, jež by měla vyrábět části hardwaru od druhé poloviny roku 2017. To by mohlo mít několik příčin, jednou z nich je třeba preventivní zajištění dostatečné výroby při zvedajícím se zájmu o Apple Watch. Stejně tak by za tím mohlo stát případné chystání nového modelu.

Nejpravděpodobnějším důvodem je však zajištění drobné konkurence mezi výrobci, aby došlo k cenovému souboji mezi jednotlivými dodavateli. Díky tomu by Apple mohl zvýšit zisk z hodinek. Nebylo by to poprvé, kdy by Apple něco podobného udělal. V roce 2015 vytvořil podobnou situaci, kdy k sobě hodil linky vyrábějící součástky Apple Watch a iPhone 6.

Podobná dohoda je výhodná pro obě strany. Apple může snížit výrobní náklady, společnost Compal pak bude mít způsob, jak zalepit své ztráty z klesajících prodejů notebooků. Jde totiž o druhou největší firmu přes výrobu laptopů, kvůli klesajícím ziskům z posledních let se však začíná orientovat i na další odvětví. Minulý rok firma vyrobila 5 milionů chytrých hodinek, číslo by se nyní mohlo až zdvojnásobit.

Na povrch se zatím žádné informace o případných chystaných Apple Watch Series 3 nedostaly. Není jisté, zda se budou hodinky dočkávat každoročních updatů. Dokonce ani nevíme, zda je něco podobného potřeba, trh s chytrými hodinkami je příliš mladý. Pravděpodobně pravidelné aktualizace nepotřebujeme, jelikož lidé zatím na systém každoroční výměny hodinek nenaskočili.

Zdroj: Cult of Mac

Beoplay
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!