imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple Watch se prodávají dobře, do výroby se přidává další dodavatel


Apple Watch mohou být krásné a nablýskané, jindy elegantní nebo třeba sportovní. Na každý pád jsou však pro Apple stále důležitějším produktem a byla potřeba přivést dalšího dodavatele, aby americká firma stíhala pokrývat poptávku.

Apple letošní rok odstartoval velice pěkně – vydal dva nové modely hodinek a mnoho nových řemínků z různých materiálů a barev, dodávky se od té doby stále zvětšují. Nezapomeňme ani na speciální edici s Nike+, jejíž řemínek můžeme od posledního updatu koupit zvlášť v internetovém obchodě. Kdybychom znali recept na podobný úspěch, asi bychom se taky vzdali našich běžných prací a šli dělat stylové hodinky, které by chtěl každý.

01_apple_watch_sells_well_plus_new_supplier

Za úspěchem Apple Watch nestojí žádný konkrétní důvod, alespoň o něm tedy nevíme. Apple totiž zatím nezveřejnil konkrétní čísla k prodejům, reklamní kampaň však získává na obrátkách, my se navíc dozvídáme o nutnosti zajistit dalšího dodavatele. S nejvyšší pravděpodobností kvůli tomu, aby Apple stíhal pokrývat poptávku. Bez dostatku oficiálních statistik se můžeme jen dohadovat o tom, kolik kusů se skutečně prodává. Jak úspěšné Apple Watch opravdu jsou?

Analytická společnost Canalys tvrdí, že se ve čtvrtém kvartálu 2016 prodalo 9 milionů chytrých hodinek, 6 milionů z nich mělo být Apple Watch. To znamená 12% nárůst prodejů v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. Nezapomeňme však na to, že v té době byla na trhu pouze jedna varianta hodinek, zatímco na konci minulého roku jsme měli produktovou řadu o dost širší. I to by tedy mohl být důvod růstu, samozřejmě za to mohl i obecný nárůst zájmu o chytré hodinky.

02_apple_watch_sells_well_plus_new_supplier

Nic však dosud nenasvědčovalo tomu, že by dosavadní dodavatel Quanta Computers nestíhal naplňovat požadavky Applu. Přesto by podle aktuálních informací mělo dojít k připojení firmy Compal Electronics, jež by měla vyrábět části hardwaru od druhé poloviny roku 2017. To by mohlo mít několik příčin, jednou z nich je třeba preventivní zajištění dostatečné výroby při zvedajícím se zájmu o Apple Watch. Stejně tak by za tím mohlo stát případné chystání nového modelu.

Nejpravděpodobnějším důvodem je však zajištění drobné konkurence mezi výrobci, aby došlo k cenovému souboji mezi jednotlivými dodavateli. Díky tomu by Apple mohl zvýšit zisk z hodinek. Nebylo by to poprvé, kdy by Apple něco podobného udělal. V roce 2015 vytvořil podobnou situaci, kdy k sobě hodil linky vyrábějící součástky Apple Watch a iPhone 6.

Podobná dohoda je výhodná pro obě strany. Apple může snížit výrobní náklady, společnost Compal pak bude mít způsob, jak zalepit své ztráty z klesajících prodejů notebooků. Jde totiž o druhou největší firmu přes výrobu laptopů, kvůli klesajícím ziskům z posledních let se však začíná orientovat i na další odvětví. Minulý rok firma vyrobila 5 milionů chytrých hodinek, číslo by se nyní mohlo až zdvojnásobit.

Na povrch se zatím žádné informace o případných chystaných Apple Watch Series 3 nedostaly. Není jisté, zda se budou hodinky dočkávat každoročních updatů. Dokonce ani nevíme, zda je něco podobného potřeba, trh s chytrými hodinkami je příliš mladý. Pravděpodobně pravidelné aktualizace nepotřebujeme, jelikož lidé zatím na systém každoroční výměny hodinek nenaskočili.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!