imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Apple Watch zvládnou rozpoznat počáteční fáze cukrovky


Chytré hodinky od Applu sice ještě oficiálně mezi zdravotnické přístroje nespadají, podle nedávné studie však aplikace Cardiogram pro Apple Watch zvládá s 85% úspěšností odhalovat počáteční fáze diabetu.

Apple Watch je jedničkou na trhu s chytrými hodinkami. Analytici tvrdí, že se chytrým hodinkám od Applu podařilo překonat i celý trh se švýcarskými hodinkami. Oficiálně však konkrétní data potvrzena nebyla. Je ale jasné, že si zákazníci Apple Watch nevybírají jen jako hodinky, ale i jako zařízení ke zdravějšímu životnímu stylu.

Hodinky zvládnou posloužit mnoha způsoby, jde o perfektního společníka pro sportovce, pro ty, kteří chtějí být v bezpečí a rádi by se vyhnuli všem kardiovaskulárním problémům, nebo prostě pro uživatele, kteří chtějí mít přehled o své aktivitě.

Podle studie University of San Francisco a vývojářů aplikace Cardiogram nyní zvládnou Apple Watch rozpoznat prvotní fáze cukrovky, což je jedná z nejrozšířenějších nemocí současnosti. Studie tvrdí, že 463 ze 14 tisíc účastníků mělo dosud nediagnostikovanou cukrovku.

Otázkou je, jak zařízení jen z měření tepu zvládne něco podobného rozpoznat. Odpověď poskytl Johnostn Hsieh:

Naše srdce je propojeno se slinivkou břišní skrz autonomní nervový systém. Jak se u lidí vyvíjí první fáze cukrovky, vzorec srdečního rytmu se znatelně mění. V roce 2015 ukázala Framingham Heart Study, že vysoký klidový tep a nízká variabilita srdečního tepu predikují vývoj diabetu během dvanáctiletého období. V roce 2005 ARIC study ukázala, že se v devítiletém období variabilita srdečního tepu snižuje rychleji u diabetiků než u nediabetiků.

Na základě dat z Cardiogramu a University of San Francisco vznikla DeepHeart, neuronová síť, jež pracuje s více než 200 miliony měření. Podle nich pak Apple Watch zvládnou správně diagnostikovat počáteční fáze diabetu s 85% přesností.

Aplikace Cardiogram je dostupná zdarma na App Storu.

Zdroj: App Advice

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.