imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple za exkluzivní obsah platí majlant


Americká společnost musí sáhnout po skutečně velkém balíku, aby se na její streamovací službě objevovala alba slavných interpretů s předstihem. Mnohdy jde přitom jen o několik týdnů. Jeden z umělců nyní prozradil, o jakou sumu jde – z toho v Cupertinu asi radost mít nebudou.

V naší dvoudílné sérii o třech streamovacích službách jsme se detailně podívali na jednotlivé funkce služeb, jejich výhody a nevýhody, skrz něž pracuje se svou uživatelskou základnou. Apple Music se evidentně snaží mířit na exkluzivní obsah. Člověk si asi dokáže představit, že nepůjde o nic levného a snadného – čím větší jméno, tím vyšší suma ve smlouvě.

Až do teď jsme nevěděli, kolik Apple nabízí. Jednotlivé částky se pak pochopitelně mění interpret od interpreta a pro americkou firmu tak bylo lepší čísla nechat v tajnosti. U jednoho z autorů však evidentně zapomněli na klauzuli o mlčenlivosti – rapper Chance the Raper se tak pochlubil sumou, kterou od Applu dostal. Kdyby jej někdo neznal, jde o tohoto chlapíka:

Je v podstatě těžké ho vůbec neznat, v současnosti jde o velice populárního interpreta a neustále hraje na Beats 1 radiu.

Informaci na svůj Twitter vyslal pravděpodobně jako reakci poté, co mu mnoho lidí spílalo, že se zaprodal Applu. Hudebník je dobře známý i proto, že s ním není úplně snadná domluva, když přijde dojde na smlouvy. Svá nová alba dával na internet zcela zdarma. Nicméně své poslední album jménem Coloring Book je exkluzivně jen na Apple Music, Apple rapperovi pomáhal i s propagací.

01_apple_paying_a_fortune_for_exclusive_content

Umělec na obvinění reagoval sérií tweetů:

Nikdy dřív jsem necítil nutnost reagovat na lidi, když se bavili o mém vztahu s Applem, ale nyní se mě někteří snaží zdiskreditovat a zpochybnit mou nezávislost. Chci vše vyjasnit. Apple mi dal půl milionu dolarů a reklamu za to, že dám na dva týdny exkluzivně Coloring Book na Apple Music. Toť rozsah naší spolupráce, po dvou týdnech bylo album opět zdarma na SoundCloudu. Peníze jsem potřeboval a v Applu jsou dobří lidé.

Měl jsem pocit, že kdybych vše nevyjasnil, lidé by stále zpochybňovali všechnu práci, kterou jsme na Coloring Book udělali. Myslím, že autoři na streamovacích válkách mohou hodně vydělat do té doby, dokud udrží kontrolu nad svým produktem. […] Když narazíte na příležitost pracovat s dobrými lidmi, vzít prachy a zachovat si svou integritu, udělejte to!

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!