imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple získává silnou pozici v Indii


Na indickém trhu již zvládla americká společnost obsadit první místo a ráda by rozšířila své výsledky i do dalších částí země. Musí vědět něco, co nevíme.

Vypadá to, že se Indie stala zásadním trhem pro Apple, a to přes strašlivou zprávu prodejů z května, kterou vydali Strategy Analytics. I když je pravda, že zpráva se dívala na kompletní distribuci prodejů a Indie není státem, kde každý může vlastnit prémiový telefon.

01_apple_india

Ale ti, kteří mohou, sáhnou po iPhonu. Counterpoint Research vydali svůj test v indické mutaci Times a zjistili, že Apple získává 66 % na trhu high-end telefonů. To znamená čtvrt milionu iPhonů. Jde o velký náskok před Samsungem s 23 % a Googlem s 10 %.

Tim Cook několikrát o trhu v Indii mluvil a hlásil, že jeho společnost neočekává na tomto trhu nějaký zásadnější růst. Indie se nicméně vyvíjí rychle, životní standard se zvyšuje a navíc jde pochopitelně o druhou nejlidnatější zemi světa.

02_apple_india

Prodeje iPhonů v Indii vzrostly přes 50 % mezi fiskálním rokem 2016 a předchozím a my věříme, že je to pouze začátek, během něhož odkryjeme v Indii ještě větší a rychleji rostoucí místo na trhu.

Cook také zmínil, že je polovina indické populace mladší 25 let a že Indie v další dekádě dost možná přeroste i Čínu. Vedle toho indické HDP každoročně roste. CEO Applu pravděpodobně nestaví svůj úspěch na trhu na štěstí, ale skutečně vidí v Indii potenciál. Cook řekl:

Pro nás není kritická nutnost být na tomto trhu úspěšní. Pravdou je, že se zde objeví obrovské množství lidí ve střední třídě, které bude chtít mít svůj smartphone. My si myslíme, že můžeme o několik procent z nich bojovat.

03_apple_india

Indie není pro Apple důležitá jen z pohledu prodejů a marketingu, ale také z důvodu, že zde chtějí postavit své vývojové centrum pro celý region. Alespoň tak mluví poslední zprávy, a toto centrum by doplnilo stávající v Japonsku a Číně.

Podle zpráv indického zpravodajství Tempo by mělo k založení dojít již v příštím roce:

Velká technologická firma Apple Inc vystaví R&D centrum na začátku roku 2017. Ministr informatiky a komunikace, Rudiantara, prozradil, že přípravy projektu se dostaly do své finální fáze.

Dále zpravodajství doplnilo, že by Apple mohl potvrdit místo výstavby a další konstrukční detaily v průběhu tohoto měsíce. Stejně tak by měly začít náborové aktivity. Podle indického práva pak musí nadnárodní společnosti řídit 30 % všech aktivit uvnitř státu. Apple na to má tři roky, což je pravděpodobně důvod, proč je pro něj výstavba tak důležitá. Dříve navíc mluvil i s Foxconnem o umístění některé z výroben v Indii.

04_apple_india

Apple většinu vývoje a výzkumu provádí v Cupertinu, ale místní účast je klíčová, zejména z pohledu plnění podmínek a ochrany vlastního zájmu. Je snadnější udržet dobré vztahy s vládou a řídícími orgány, pakliže se tak velká společnost usadí na trhu.

Zdroje: 9to5Mac a Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!