imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Applu roste segment služeb, má 3 miliony nových uživatelů


Ke stávajícím uživatelům služeb od Applu se přidávají stále noví zákazníci. V období mezi prosincem a březnem se v USA podle Verto Analytics registrovaly hned tři miliony nových zákazníků. Více než polovina amerických uživatelů internetu tak využívá alespoň jednu službu od Applu.

Neustálý růst kategorie služeb pokračuje již od uvedení Apple Music. Americké firmě se v tomto segmentu skutečně daří, čísla jasně ukazují, že lidé mají služby od Applu rádi. Analytici ve Verto Analytics tvrdí, že se v průběhu tří měsíců přidaly tři miliony nových uživatelů – zahrnujeme sem služby v aplikacích, na webu a v cloudu. Přestože jsou některé z vyjmenovaných služeb dostupné i pro ostatní operační systémy (třeba jako již zmíněný Apple Music), většina z nich je stále výlučně pro systémy od Applu.

01_apple_service_segment_rapidly_growing

Apple měl v USA v listopadu 2016 celkem 114,8 milionů uživatelů jejich služeb, číslo do března 2017 stouplo na 117,1 milionů. Důležitou roli si na tomto růstu mohl připsat Apple Music – ten totiž dokázal překonat milník 20 milionů předplatitelů téměř přesně rok a půl od svého spuštění a v prosinci 2016 pak služba dosahovala na 70 milionů uživatelů. V tomto světle pak milionový růst každý měsíc není tak překvapivý. Číslo však jistě ovlivnily i další služby, třeba iCloud nabízí slušné porce prostoru téměř zdarma.

Nedílnou součástí růstu je pak i samotný App Store, který za poslední rok dosáhl na obrovský růst sám o sobě. Apple mluví o neuvěřitelných číslech. Napříč všemi regiony rostl Store o 40 %, ve vybraném regionu to bylo až o 90 % (konkrétně USA, UK, Čína a Japonsko). Podle čtvrtletní zprávy měl Apple ve druhém kvartálu příjem ze služeb 7 miliard dolarů, což je meziroční růst o 16 %. Počet uživatelů rostl vedle počtu aplikací, na tom se podle fiskální zprávy nic nezměnilo. Tyto segmenty prostě rostou pořád.

02_apple_service_segment_rapidly_growing

Byznys služeb Applu rovněž zaznamenal růst. V březnu měl App Store od Applu 88,1 milionů uživatelů – od prosince je to tak třímilionový nárůst oproti původním 85,3 milionům uživatelů. V březnu uživatelé na App Storu strávili průměrně 27,8 minut. Pokračující úspěch zařízení s iOS drží App Store nahoře. Jak aplikace stále dominují času strávenému na smartphonu, zůstává tento obchod – a kontrola nad ním – klíčovou výhodou pro Apple v současném digitálním ekosystému.

Data od Verto Analytics ukazují, že uživatelé v březnu strávili průměrně 7 hodin a 51 minut používáním služeb Applu. Firmě se také podařilo dosáhnout na 54,4 % všech amerických uživatelů internetu, což konkrétně znamená 117,8 milionů. Je sem zahrnuto jak používání služeb, tak používání aplikací. U aplikací a webů pro mobilní telefony je tento dosah pak 28,9 % (61,4 milionů uživatelů). Celkově pak firma zvládla dosáhnout na 51,9 % uživatelů buď jednou nebo druhou cestou. Téměř polovina těchto lidí potom využívá služeb Applu denně, za což můžeme dávat zásluhu integrovaným aplikacím v iOS. Růst App Storu je vytrvalý – jak již bylo řečeno, březnových 88,1 milionů Američanů strávilo používáním obchodu průměrně 27,8 minut.

Zdroj: Apple World Today

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!