imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

harry potter wizards unite

AR hra na motivy Harryho Pottera oficiálně potvrzena!


Po úspěšném Pokémon GO se chystá tvůrce Niantic na další hit. Námětem pro jejich úplně novou hru pro rozšířenou realitu bude svět kouzel J.K. Rowlingové.

Největším hitem roku 2016 byla jednoznačně hra Pokémon GO. Ačkoliv již pokémoní horečka opadla, ještě v červnu měla hra 65 milionů hráčů a v srpnu se v Japonsku na setkání fanoušků sešly 2 miliony lidí.

pokémon go

Vývojářský tým Niantic hodlá svůj úspěch zopakovat. Oficiálně totiž oznámil novou hru s rozšířenou realitou, tentokrát ovšem na motivy světa kouzel J.K. Rowlingové. Do této chvíle se přitom o této hře pouze šuškalo.

Harry Potter: Wizards Unite je vyvíjena společně se studiem Warner Bros. Očekávané vydání je naplánováno na rok 2018. Hra bude pravděpodobně založena na předchůdci Ingress, na kterém byl založen také zmiňovaný hit Pokémon Go.

Život čaroděje ve světě mudlů je skvělým námětem pro hru s rozšířenou realitou a díky tomu si budete moci prožít vše, co jste četli v knížkách. Žádné další detaily zveřejněny nebyly, dá se ale očekávat obrana stanovišť před nepřítelem, sbírání předmětů a prozkoumávání světa. Jisté ovšem nejsou duely mezi dvěma kouzelníky.

harry potter wizards unite

Hned, jakmile se k nám o Wizards Unite dostanou nějaké nové informace, budeme vás samozřejmě informovat. Úspěch je nicméně díky oblibě Pokémon Go a obří fanouškovské základně světa Harryho Pottera prakticky zaručen. Doufáme jen, že se Niantic chopí nabytých zkušeností co nejlépe a další hra bude bez závažných chyb a s pravidelnými aktualizacemi.

Zdroj: Niantic, TechCrunch

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.