imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Jak archivovat všechny dokumenty z iCloud Drive?


Webové úložiště iCloud Drive je velmi pohodlné a jeho použití se nabízí na každém kroku. Nicméně se vyplatí mít dokumenty z něj zálohovány ještě jiným způsobem. Jak nejsnáze vytvořit jejich kopie?

Podle níže uvedeného postupu zkopírujete dokumenty z Macu, webu iCloud.com, Windows PC nebo z aplikací jiných výrobců.

Zkopírování souborů na Macu

 1. Otevřete aplikaci, ve které jste dokument vytvořili, a zvolte Soubor > Otevřít.
 2. V levém horním rohu dialogu Otevřít klikněte na iCloud.
 3. Otevřete dokument, který chcete zkopírovat, a pak se stisknutou klávesou Alt klikněte na Soubor > Uložit jako.
 4. Vyberte umístění pro uložení dokumentu a klikněte na Uložit.

V OS X Mountain Lion nebo novějším lze soubory Náhledu a TextEditu, které uložíte na iCloud, otevírat v seznamu iCloud dialogu Otevřít. Nezapomeňte proto upgradovat na iCloud Drive, abyste měli svoje soubory dostupné odkudkoli, třeba i na webu iCloud.com.

Pokud už jste upgradovali na iCloud Drive a používáte OS X Yosemite, můžete si soubory zkopírovat ze složky iCloud Drive ve Finderu. Jestliže jste dokument vytvořili v aplikaci jiného výrobce a ve Finderu ho nevidíte, informujte se u daného výrobce, jak se kopírují data z jeho aplikace.

Kopírování souborů z webu iCloud.com

Pokud už jste upgradovali na iCloud Drive, stáhněte si podle tohoto návodu soubory uložené v iCloud Drivu nebo iWork pro iCloud:

 1. Na Macu nebo PC se přihlaste na iCloud.com.
 2. Otevřete aplikaci iCloud Drive.
 3. Najděte a vyberte potřebný soubor.
 4. Klikněte na ikonu šipky dolů nebo v nabídce akcí vyberte Stáhnout dokument. Dokument se stáhne do výchozího umístění stažených souborů.

Pokud jste svůj účet zatím neupgradovali pro používání s iCloud Drivem, tak své soubory v aplikaci iCloud Drive na webu iCloud.com neuvidíte.

Kopírování souborů z Windows

Pokud už jste na PC s Windows 7 nebo novějšími upgradovali na iCloud Drive a v iCloudu pro Windows jste si zapnuli iCloud Drive, můžete si své soubory zkopírovat v Průzkumníku souborů ze složky iCloud Drive. Můžete taky zkopírovat soubory z webu iCloud.com.

Kopírování souborů z aplikace iCloud Drive na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

Pokud už jste upgradovali na iCloud Drive, můžete podle následujícího postupu posílat kopie souborů uložených v iCloud Drivu.

 1. Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch otevřete aplikaci iCloud Drive.
 2. Klepnutím otevřete požadovaný soubor.
 3. V levém spodním rohu klepněte na ikonu sdílení.
 4. Vyberte, jak chcete kopii souboru poslat.

Kopírování souborů vytvořených v aplikacích jiných výrobců

Pokud máte aplikace jiných výrobců, které neukládají data na iCloud Drive, kontaktujte jejich vývojáře a zeptejte se, jak se dají zkopírovat data jejich aplikace. Můžete taky připojit své zařízení k počítači přiloženým kabelem USB a použít iTunes File Transfer. Otevřete iTunes, klikněte v bočním panelu na ikonu svého zařízení > Aplikace.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.