imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

iphone 8 copper gold

Barva Copper Gold může být novou Jet Black!


Upovídaný vedoucí Foxconnu, nové fotografie pochybného původu, selhávající výroba displejů OLED, rentgenové snímky – pokud jste si mysleli, že humbuk kolem iPhonu 8 konečně pomalu opadá, jste na omylu. Ten pravý kolotoč právě začíná.

Pojďme pěkně popořadě. Viceprezident Foxconnu Luo Zhongsheng se na sociálních médiích podělil o několik málo informací o iPhonu 8. Ačkoliv toho moc neprozradil, stále se jedná o poměrně překvapivou událost. Není tedy divu, že svůj příspěvek posléze smazal.

Zhongsheng ve svém příspěvku na Weibo (čínský Facebook) mluvil o tom, že „iPhone 8 nebude levný,“ protože je chybovost při výrobě displejů OLED přes 40 % (!!!). Nic bližšího k tomu sice neřekl, ale z oficiálních zdrojů je nám jasné, o čem byla řeč, o ostrůvku pro fotoaparát a další senzory.

iphone 8 copper gold

V každém případě se zdá být chybovost přes 40 % trochu, (no dobře, až moc) přehnaná. Metodám a pracovnímu procesu při masové výrobě sice moc nerozumíme, předpokládáme ale, že s takovouto chybovostí by se spíše uchýlili k napravení problému a ne k většímu objemu výroby.

To vede ke třem možným situacím. Zaprvé, Apple má až takové zpoždění, že raději Foxconnu zaplatí i za zmetky, aby mohl v září odstartovat se zbývajícími 60 %. Zadruhé, masová výroba ještě vůbec nezačala a uvedení iPhonu 8 bude opožděno. Tuto možnost už jsme přitom zaslechli. Zatřetí, Luo Zhongsheng psal na svůj účet Weibo v opilosti a nevěděl, co říká.

iphone 8 copper gold

Podívejme se nyní na přiložené fotografie. Samozřejmě neexistuje žádný důkaz o jejich pravosti, obě ale sedí tomu, co o iPhonu 8 víme.

Na výše uvedené fotografii vidíme rentgenový snímek iPhonu 8 údajně uniklý z Foxconnu. Za zmínku stojí velké černé kruhové místo na základní desce. Nemůže se jednat o nic jiného, než část indukčního nabíjení telefonu.

iphone 8 copper gold

Na další fotografii lze vidět iPhone 8 v barvě nazývané Copper Gold. Ming-Chi Kuo před pár měsíci naznačil, že ve jménu exkluzivity bude model s displejem OLED dostupný v méně barvách než ostatní modely – mometnálně to vypadá, že k těm několika málo barvám přibyde jedna nová.

Zdroj: AppleInsider a 9to5mac

Pokud vás informace z pochybných zdrojů moc nezajímají, podívejte se na informace nechtěně potvrzené samotným Applem. Dnes tedy ředitel Foxconnu zřejmě potvrdil, co už je nám jasné, iPhone 8 bude opravdu drahý.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!