imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

iphone x

Bez Apple Watch by nebyl žádný iPhone X


Letošní vrcholový iPhone se oproti předchozím modelům technologicky výrazně posunul kupředu. Zajímavější nicméně je, že většinu těchto technologií již někteří nosili na svém zápěstí.

Novinář AppleInsideru Daniel Eran Dilger zdůvodnil, proč jsou Apple Watch důležitou součástí produktové palety Applu a za kolik věcí jim iPhone X vděčí. Úplně nové funkce iPhonu X se totiž před tím osvědčily v Apple Watch.

O to víc je vtipnější obrázek s Niley Patelem níže (v poslední době se většina stránek o Applu nevyjadřuje zrovna pozitivně). Doporučujeme si přečíst výše zmíněný Dilgerův článek.

Niley Patel
„S Milanese Loop jsem si připadal směšně, tak jsem ho nenosil.“ – tvrdí Niley Patel s a zároveň má na druhé ruce náramek s pyramidkami.

Řada osvědčených inovací

Všichni (včetně nás) v minulých měsících mluvili o nadcházejícím OLED displeji. Jak je Apple pomalý, protože konkurence dávno OLED telefony má, nicméně má odvahu s ním přeci jen přijít. Nemá žádné okraje ani tlačítko Home. Přesně to uměly Apple Watch. Apple věděl, do čeho s novým displejem jde, díky menšímu sourozenci měl totiž čas získat dostatek zkušeností.

A to není vše. Touch ID je oblíbenou a dokonale fungující funkcí, nicméně Apple díky hodinkám věděl, jak pohodlná může biometrická identifikace být. Není potřeba zadávat žádné kódy, Apple Watch poznají, že je máte stále na ruce. Možná právě proto opustil osvědčenou technologii a vydal se cestou Face ID.

apple watch

Důležitější je ovšem postavení. iPhone X je nejlepší a nejdražší iPhone vůbec. Nezáleží na tom, jak moc se cenami přiblíží konkurence, Apple překročil psychologické hranice. Podle některých je chamtivý, každopádně šlo ale o odvážný tah. Bude po něm s takovouto cenovkou dostatečně vysoká poptávka?

Přesně na tohle bychom se mohli ptát i u Apple Watch. Většina „expertů“ tuto produktovou řadu pohřbila s tím, že si uživatelé raději koupí levnější řešení od konkurence, které ale umí to samé. Dnes se o Apple Watch bavíme jako o nejrozšířenějším přístroji pro měření srdečního tepu a jen za prodeje Apple Watch by se Apple dostal do žebříčku Fortune 400.

Někteří lidé tvrdili, že si iPhone X určitě nekoupí. Tento názor jim ovšem vydržel pouze do doby, než ho poprvé drželi ve své ruce. Oblíbené stránky vychvalovaly telefony konkurence do nebes, ovšem pouze do doby, dokud je nedržely ve své ruce. Tyto produkty se nyní snažit vygenerovat stejné prodeje, jako se to povedlo iPhonu X během prvního dne.

Pokud máte o Apple Watch zájem, na e-shopu iSTYLE naleznete několik modelů se slevou.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.