imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

macos

Bezpečnostní aktualizace pro macOS High Sierra


Apple vydal expresní aktualizaci nedávno nalezeného bezpečnostního rizika u Maců.

Jak jsme vás dnes informovali, v systému macOS High Sierra byl nalezen bezpečnostní problém týkající se nejnovější verze operačního systému a uživatelů, kteří nechrání svůj počítač uživatelem root a heslem.

macos

Zároveň s informací jsme vám nabídli jednoduché řešení k zabezpečení svého Macu. Apple ovšem zareagoval rychlostí světla a zároveň s následujícím prohlášením vydal bezpečnostní aktualizaci:

Zabezpečení je nejvyšší priorita všech produktů Applu, bohužel jsme vydáním této verze macOS trochu klopýtli.

Když se naši bezpečnostní inženýři o této chybě v úterý odpoledne dozvěděli, okamžitě začali pracovat na aktualizaci, která by tuto bezpečnostní díru zacelila. Dnes v 8 hodin ráno je aktualizace k dispozici a později tento den bude automaticky nainstalována na všechny počítače s nejnovější verzí (10.13.1) macOS High Sierra.

Této chyby je nám nesmírně líto a všem uživatelům Macu se omlouváme, jak za vydání této zranitelnosti, tak za způsobené starosti. Naši zákazníci si nic takového nezaslouží. Kontrolujeme naše vývojové procesy, aby se nic takového neopakovalo.

1* za krizovou komunikaci a řešení problémů. Tuto aktualizaci byste si měli nainstalovat co nejdříve, nehledě na to, zda jste se řídili námi doporučenými kroky.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.