imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

zvýšení cen britského app storu

Britský App Store výrazně zvyšuje ceny


Britské uživatele Applu čekají krušné časy, protože by se kvůli Brexitu měly zvýšit ceny v tamním obchodě. Hodnota britské libry je oproti dolaru momentálně na 31letém minimu.

Ceny se na britském App Storu zvednou o 25 % kvůli neustávajícímu poklesu britské libry po Brexitu. Apple dnes rozeslal vývojářům zprávu, ve které je o navýšení cen informoval. To znamená, že nejlevnější hry, které stály před tím 0,75 liber, budou nyní stát 0,99 liber. Vrcholné hry jako Super Mario Run budou stát ve Spojeném království 9,99 liber místo dřívějších 7,55 liber.

zvýšení cen britského app storu

Změna cen se netýká pouze Spojeného království, ale také Indie a Turecka, jelikož Brexit významně ovlivňuje i tyto dvě země. V oficiálním prohlášení Applu stojí, že ceny v App Storu jsou oficiálně stanovovány s ohledem na mezinárodní faktory. Do nich patří změny kurzu měny, interní ekonomické procesy dané země a tamní cena produktů Apple.

Proto je například iPhone nejdražší v Maďarsku. Zatímco zákazníci si mohou v USA koupit základní 32 GB model za 649 dolarů, ten stejný model stojí v Maďarsku 849 dolarů. Přepočteno na naši měnu to dělá rozdíl více než 5 000 korun.

zvýšení cen britského app storu

K navýšení cen samotných telefonů by zatím v Británii dojít nemělo, ačkoliv se tak stalo již v loňském roce. Apple nicméně přistoupí pravděpodobně i k tomuto kroku, pokud se kurz libry v brzké době neustálí. V tuto chvíli to znamená, že aplikace v britském App Storu stojí stejně jako ty v americkém App Storu.

Kritikové tvrdí, že Apple zašel s takto markantním zdražením příliš daleko, zatímco analytikové tvrdí pravý opak a poukazují na to, že se dá kvůli nadále oslabující libře očekávat další zdražení. Nové ceny budou v App Storu představeny příští týden, pokud jsou tedy mezi námi nějací britští čtenáři, kteří by si rádi na svých přístrojích zahráli Super Mario Run, kupte si ho okamžitě, dokud je o dvě libry levnější.

zvýšení cen britského app storu

Apple mimochodem zvýšil ceny již loni v říjnu, když navýšil ceny Macintoshů. Tehdy 3 roky starý Mac Pro zdražil o 500 liber, což v této cenové kategorii není až tak drastické, stále to ale cítit je. Apple nicméně není jedinou společností, která přistoupila ke zdražování, nedávno něco podobného předvedla Tesla a HTC.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!