imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

drag and drop iphone

Bude Drag & Drop dostupné také pro iPhony?


Tato funkce je oficiálně dostupná pouze pro iPady od verze iOS 11, ačkoliv v některých situacích by bylo užitečné ji mít i na iPhonech. A vypadá to, že přesně na to myslel i Apple, který ji ukryl na dno souborového systému.

Možná si vzpomenete na jméno Steven Troughton-Smith. Jde o vývojáře, který před pár týdny narazil na systémovou aplikaci „Files“ pro iOS 11. Nejen, že měl nakonec pravdu, ale podařilo se nám také zjistit, jaké má Apple plány. Rád by udělal iPady chytřejší a vytlačil stolní počítače. Na něco zajímavého pak narazil i v samotném iOS 11.

Důmyslný vývojář přišel na to, že lze tuto funkci aktivovat i v iPhonech, tudíž na nich může Drag & Drop fungovat. To znamená, že budete moci spravovat vaše fotografie mezi adresáři v aplikaci Photos jejich přetažením z konverzací iMessage. Funkce by měla fungovat také s odkazy, texty, záložkami a vším, s čím funguje na iPadu. Jediným problémem je, že průměrný uživatel se k této funkci momentálně nedostane. Otázkou tak je, jak chce Apple tuto příležitost využít. Můžeme si být jistí, že tuto funkci testovali, protože jinak byste si ji nemohli na svém iPhonu aktivovat. Steven Troughton-Smith si myslí, že by tlačítko Home mohlo být cílem pro „drop“. Tudíž byste do něj mohli přenést soubory, odkazy atp. a následně je z něj přetáhnout do požadované aplikace. Dle odhadů by se tak jednalo o funkci dostupnou pouze pro iPhony 8.

Vývojář také poukázal na to, že jakmile se o této možnosti lidé dozví, budou ji okamžitě chtít. To by povolilo hackerům, kteří vytváří jailbreaky, představit své vlastní řešení pro povolení této funkce na jailbreaknutém zařízení a to určitě není v nejlepším zájmu Applu. Steven tedy doporučuje všem uživatelům, aby dali Applu své touhy patřičně najevo.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!