imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Bude stát iPhone 8 tisíc dolarů?


Spekulace kolem iPhonu 8 se opět rozjíždějí. Dnešním tématem je, že bude bezrámečkový iPhone s OLED displejem dost drahý. Lidé v zákulisí začínají mluvit o hranici tisíce dolarů (přibližně 25 tisíc korun při přímém přepočtu).

Minulý rok jsme touto dobou už viděli uniklé fotky součástek iPhonu 7 a věděli jsme, že se dočkáme více méně podobného designu jako u iPhonu 6s s upraveným proužkem pro anténu. Tento rok zatím žádné fotky nemáme, zpravodajské weby se tak snaží najít jakékoliv zástupné informace, jež by na nadcházející iPhone mohly vyhrabat. Rozhodně tu máme dostatek konceptů a odhadů, jak bude podzimní iPhone vypadat.

01_will_the_iphone8_cost_1000_dollars

V poslední době se stává oblíbeným tématem cena iPhonu 8. Novináři za citování různých analytiků píšou o hranici tisíce dolarů, zatímco jiní míří spíš na cenovku 850-900 dolarů. Pochopitelně nikdo zatím přesnou cenu nezná, ale můžeme si alespoň zkusit rozebrat, zda jdou dosavadní odhady realistické, či nikoliv.

Jedinou jistotou je, že není jisté nic. Máme tu nějaké informace, jež pocházejí od relativně spolehlivých zdrojů – podle nich máme očekávat bezrámečkový iPhone s OLED displejem, má být představen letos na podzim a jméno zatím není známé. iPhone 8? iPhone Edition? iPhone Pro? Ještě větší záhadou je, zda od zařízení máme očekávat další produkt vedle klasického pokračování iPhonu 7s, nebo zda Apple mění strategii a představí novou řadu bez „eska“ předchozí generace a přijde regulérní iPhone 8.

Jestliže se vedle obvyklého nástupce iPhone 7s objeví produkt ve stylu iPhone Edition, čili té nejvyšší úrovně ceny a exkluzivity, je úplně klidně možné, že se cena vyšplhá nad Plusové modely. Vážně ale pochybujeme o tom, že by byla skutečně pokořena meta tisíce dolarů. Ani hlavní konkurent Galaxy S8 se k této hranici nepřiblížil. Základní 64GB model vyjde na 750 dolarů, S8+ pak stojí 850 dolarů. Bylo by skutečně složité přesvědčit zákazníky o koupi nového iPhonu, kdyby stál o 150-250 dolarů více jen kvůli logu Applu.

02_will_the_iphone8_cost_1000_dollars

V případě, že nepůjde o sérii 7s, a Apple skutečně přijde se zcela novou řadou, cenovka nepůjde přes hodnotu současné nabídky – to znamená 649-969 dolarů. Kdyby se Apple vydal touto cestou, byla by podle nás ideální. Na jednu stranu by byl prakticky stejný design po tři generace telefonu trochu na prd, na druhou stranu tu máme konkurenci, jež se snaží předstihnout jeden druhého skrze menší a menší rámečky displeje. Apple musí přijít s něčím obdobným.

Zatím můžeme jen tipovat. Navrhujeme ale všem uživatelům, kteří si rádi čtou o spekulacích kolem novinek Applu, aby každou podobnou zprávu o iPhonu 8 brali s velkou rezervou.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!