imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Budete si moci upravit velikost domovského tlačítka


Ze softwaru HomePodu, který Apple omylem vyslal do světa, jsme získali další drobnou informaci. Ikonické tlačítko Home ve fyzické formě zmizí, díky jeho virtuální podobě si navíc budeme moci upravovat jeho velikost. Pokud si to tedy Apple do vydání nerozmyslí.

Jen tak tak stíháme pokrývat všechny informace, které se v poslední týdnech o iPhonu 8 objevují. Víme prakticky všechno o hardwarových specifikacích telefonu, díky firmwaru HomePodu pak známe i řadu zajímavých detailů po softwarové stránce. Od doby, kdy přišel Kuo se zprávou, že celá spodní část displeje bude sloužit jako funkční lišta (v podstatě takový Touch Bar na iPhonu), téměř každý následující render ji v sobě zahrnoval. Z kódu teď nedokážeme vyčíst, zda to bude skutečně pravda, ale víme to, že si u domovského tlačítka budeme moci upravoval velikost. Barvu však změnit nepůjde.

Důvodem, proč je to tak zajímavé, je fakt, že všechny aplikace běžící pod domovským tlačítkem budou mít různá barevná schémata. Bylo by tak jen logické, kdyby se měnila barva i samotného tlačítka, aby se dosáhlo k co nejvyššímu kontrastu. Spodní část bude logicky pevná část displeje a navigační tlačítka budou umístěna na vrchní části (jako třeba tlačítko zpět). Celá část dostane podobný vzhled tomu, jaký známe z Docku. Otázkou pořád zůstává ostrůvek ve vrchní části displeje, kde nalezneme potřebné senzory a kamerku. Je jisté, že z každé strany bude mít informační panely. Dosud však nevíme, kam se posunou hodiny.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!