imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Bývalý viceprezident Googlu myslí, že iPhone dělá mnohem lepší fotografie než konkurence


Vic Gundotra stál ve své době za tvorbou vlastní sociální sítě Googlu. Nyní tvrdí, že jsou telefony s Androidem daleko za iPhony. Podle jeho slov za to může jeho bývalý zaměstnavatel Google a operační systém, na kterém pracují, tzn. Android.

Příběh začíná, když v roce 2014 opouští Gundotra svou pozici v Googlu, o tři roky později pak na svém FB profilu sdílí zprávu, jak skvělou kameru má iPhone 7 Plus. Napsal konkrétně následující:

Konec DSLR pro mnoho lidí již přišel. Nechal jsem svůj profesionální fotoaparát doma a nafotil jsem následující snímky z večeře pomocí svého iPhonu 7 (Plus, pozn. red.) v [Portrait režimu]. Je těžké výsledné fotky (z restaurace, pořízené na telefon bez blesku) neoznačit za ohromující. Dobrá práce, Apple.

Brzy se v komentáři pod příspěvkem objevila poznámka, že konkurent Samsung Galaxy S8 fotí mnohem lépe než iPhone. Gundotra si dal na čas a sepsal dlouhou odpověď se svým pohledem na věc:

Nikdy bych nepoužil telefon s Androidem na focení!

Problém je tento: Android. Android je (z velké části) open source, který se snaží být na všechny strany neutrální. To zní dobře do té chvíle, než znáte detaily. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč mají telefony od Samsungu tak matoucí systém nabídky fotografií? Měl bych používat aplikaci fotoaparátu od Samsungu? Nebo nativní kameru v Androidu? Galerii od Samsungu, nebo Google Photos?

Je to proto, že Samsung inovuje na úrovní základního hardwaru (třeba lepší kamerou), ale musí přemlouvat Google, aby povolil inovaci přenést i do dalších aplikací pomocí odpovídající API. To může trvat ROKY.

Největší inovace se navíc neodehrávají na úrovni hardwaru – odehrává se na úrovni výpočetní fotografie. (Google v tomhle ostatní válcoval pět let dozadu – měli „skvělou automatickou“ AI, která sama odstraňovala vrásky, bělila zuby, přidávala vinětu apod. Nedávno však Google opadl).

Apple podobná omezení nemá. Inovují základní hardware a přímo na něj upravují software pomocí nejnovějších inovací (jako u Portrait režimu) a tak to potom nabízí.

Suma sumárum: Pokud vám skutečně jde o skvělé fotografie, máte iPhone. Pokud vám nevadí být pár let pozadu, koupíte si Android.

Nemyslíme, že by musel Vic do Cupertina zasílat svůj životopis, po podobném výstupu ho z Applu pravděpodobně sami zvali na pohovor…

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!