imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Celé Silicon Valley je proti Trumpovi


Po včerejším prohlášení Donalda Trumpa se technologičtí magnáti spojili a postavili se za Pařížskou dohodu o klimatu. Tim Cook, Elon Musk či Mark Zuckerberg poslali prezidentovi USA své pozdravy.

Pokud bychom měli vyjmenovat tři principy technologických gigantů, pak by to byla etnická diverzita, rovnost a enviromentální zodpovědnost. Pochopitelně jde o části, které tvoří jejich strategie. Přestože však firmy ve Spojených státech tyto principy dodržují, protože jsou neustále pod drobnohledem, čínské firmy se tolik nesnaží. Apple je vedle toho pravidelně označován jako za jednu z nejekologičtějších firem. Skutečně dbá na to, aby zanechal co nejmenší ekologickou stopu.

01_The_whole_Silicon

Není překvapením, že Apple ve věci vystoupení Pařížskou dohodu amerického prezidenta nepodpořil. Státy, které smlouvu podepsaly, slíbily, že udělají vše pro to, aby se průměrná teplota Země udržovala do dvou stupňů od průměrné teploty před průmyslovou revolucí. Množství skleníkových plynů měly snížit i Spojené státy.

Za USA smlouvu podepsal Barack Obama. Toho však nahradil Donald Trump, který v globální oteplování vůbec nevěří. Myslí si, že jde o dohodu, která je proti zájmům USA. Včera se tedy rozhodl, že dohodu vypoví. Jak od politiků, tak největších světových technologických lídrů si pak vyslechl pořádné množství kritiky.

Vše odstartoval Elon Musk. CEO Tesly a Space X – na svém Twitteru uveřejnil post proti Trumpovi. Je vtipné, že je právě on jedním z jeho poradců, na tuto funkci však okamžitě po svém příspěvku rezignoval. Ke kritice se přidal i Mark Zuckerberg z Facebooku, stejně jako Sundar Pichai z Googlu a Tim Cook.

CEO Applu svým zaměstnancům zaslal zprávu, v níž potvrzuje, že Apple stále cítí povinnost zastavit globální oteplování.

„Týme

Vím, že je mnoho z vás zklamáno rozhodnutím Bílého domu ve věci vystoupení Spojených států z Pařížské dohody o klimatu. V úterý jsem mluvil s prezidentem Trumpem a snažil jsem se ho přesvědčit, aby USA dohodu dodržely. Nestačilo to.

Změna klimatu je realita a všichni za ni neseme zodpovědnost. Chtěl bych vás ujistit, že dnešní vývoj nebude mít žádný dopad na snahách Applu o ochranu prostředí. Téměř všechny naše činnosti fungují z obnovitelných zdrojů energie, u čehož věříme, že je příkladem dobra pro naší planetu a co také dává našemu byznysu smysl.

Budeme nadále pracovat na ambiciózním cíli vytvořit uzavřený řetězec zdrojů a postupně se úplně zbavit potřeby těžit nové materiály. Samozřejmě budeme dále pracovat s našimi dodavateli a pomáhat jim dělat jejich byznys co energeticky nejčistší. A budeme se snažit tak činit stále více. Když víme, kolik dobré práce jsme my a nespočet dalších kolem nás pro svět udělali, dává nám to mnoho důvodů, proč být kolem budoucnosti naší planety optimisté.

Našim cílem vždy bylo udělat svět lepším, než jak jsme jej dostali. Nikdy nebudeme váhat, protože víme, že na nás závisí budoucí generace.

Vaše práce je nyní stejně důležitá jako vždy předtím. Děkuji vám za vaše odhodlání dělat každý den rozdíl.

Tim.“

02_The_whole_Silicon

Je dobré vidět, že Apple není ekologickou firmou jen proto, že by musela. Společnost cítí zodpovědnost za budoucnosti Země. A to je velice důležitý rozdíl.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!