imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

zákaz laptopů v letadlech

Celosvětový zákaz notebooků v letadlech?


Vláda Donalda Trumpa by ráda udělala bezpečnost na letištích opět úžasnou: chtěla by zakázat notebooky na všechny lety z i do USA. Evropské úřady z tohoto rozhodnutí až tak nadšené nejsou, stejně v něm ale nebudou mít žádné slovo.

Pokud jste nedávno někam letěli, určitě jste si všimli, že letištní kontrola je ještě o něco přísnější, zejména ve Spojených státech, kde americká vláda zakázal laptopy a tablety na všechny odchozí lety. To znamená, že svá zařízení nesmíte mít u sebe na palubě, nicméně je můžete uložit mezi vaše zavazadla v nákladovém prostoru. Vláda Donalda Trumpa chce nyní toto pravidlo ještě zpřísnit: chce, aby nebezpečná zařízení zmizela i z příchozích letů.

zákaz laptopů v letadlech

Ne, nemáme tím na mysli explodující Note 7, jde o úplně něco jiného – problémem je terorismus. To, že si v USA myslí, že nová regulace je krok správným směrem, mluví za vše. Evropským úředníkům se toto rozhodnutí moc nezamlouvalo: minulý měsíc odmítli Trumpův pokus o zavedení tohoto zákazu na lety přilétající z Evropy. Nicméně to vypadá, že Evropa začíná tomuto nápadu přicházet na chuť a nakonec se tak zákazu laptopů a tabletů dočkáme i v rámci Evropské unie.

Evropské úřady si vyžádaly podrobnější informace o daných teroristických hrozbách, které tomuto opatření předcházely, a o možném rozšíření do ostatních destinací.

zákaz laptopů v letadlech

Ministr pro vnitřní bezpečnost Spojených států John F. Kelly dodal, že přísnější omezení vzejdou v platnost pouze v případě, že by měla zpravodajská služba podezření na možné teroristické útoky. Ačkoliv je Donald Trump velice kontroverzním politikem, kroky jeho vlády se zdají být spíše rozumného charakteru než jako neopodstatněné plané poplachy – nehledě na to, jak velkou hrozbou terorismus je. Vadilo by vám, kdybyste si nemohli vzít na palubu letadla svůj MacBook ani iPad? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Zdroj: The Wall Street Journal

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!