imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

zákaz laptopů v letadlech

Celosvětový zákaz notebooků v letadlech?


Vláda Donalda Trumpa by ráda udělala bezpečnost na letištích opět úžasnou: chtěla by zakázat notebooky na všechny lety z i do USA. Evropské úřady z tohoto rozhodnutí až tak nadšené nejsou, stejně v něm ale nebudou mít žádné slovo.

Pokud jste nedávno někam letěli, určitě jste si všimli, že letištní kontrola je ještě o něco přísnější, zejména ve Spojených státech, kde americká vláda zakázal laptopy a tablety na všechny odchozí lety. To znamená, že svá zařízení nesmíte mít u sebe na palubě, nicméně je můžete uložit mezi vaše zavazadla v nákladovém prostoru. Vláda Donalda Trumpa chce nyní toto pravidlo ještě zpřísnit: chce, aby nebezpečná zařízení zmizela i z příchozích letů.

zákaz laptopů v letadlech

Ne, nemáme tím na mysli explodující Note 7, jde o úplně něco jiného – problémem je terorismus. To, že si v USA myslí, že nová regulace je krok správným směrem, mluví za vše. Evropským úředníkům se toto rozhodnutí moc nezamlouvalo: minulý měsíc odmítli Trumpův pokus o zavedení tohoto zákazu na lety přilétající z Evropy. Nicméně to vypadá, že Evropa začíná tomuto nápadu přicházet na chuť a nakonec se tak zákazu laptopů a tabletů dočkáme i v rámci Evropské unie.

Evropské úřady si vyžádaly podrobnější informace o daných teroristických hrozbách, které tomuto opatření předcházely, a o možném rozšíření do ostatních destinací.

zákaz laptopů v letadlech

Ministr pro vnitřní bezpečnost Spojených států John F. Kelly dodal, že přísnější omezení vzejdou v platnost pouze v případě, že by měla zpravodajská služba podezření na možné teroristické útoky. Ačkoliv je Donald Trump velice kontroverzním politikem, kroky jeho vlády se zdají být spíše rozumného charakteru než jako neopodstatněné plané poplachy – nehledě na to, jak velkou hrozbou terorismus je. Vadilo by vám, kdybyste si nemohli vzít na palubu letadla svůj MacBook ani iPad? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Zdroj: The Wall Street Journal

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!