imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

cena iphone 8

Cena iPhonu 8 může dosahovat astronomických výšin


Nejlepší telefon Applu by mohl stát až 1 400 dolarů. Nejspolehlivější bloger a podcaster opět nahlédl do své křišťálové koule a pro své tvrzení předkládá hodnověrná fakta. Co tedy můžeme v září očekávat?

Když už jsme začali brát nějaké informace o nových iPhonech za jisté, objevily se nové informace o funkcích, které se ve třech nových modelech objevit nemusí. Tyto informace jsou důležité také z pohledu ceny.

cena iphone 8

Podle Johna Grubera jsou hlavním zdrojem problémů panely OLED. Samsung možná nebude schopen jich dodat dostatek. Proto se začalo mluvit o tom, že ze tří nových modelů dostane OLED displej pouze iPhone 8. Ovšem ani to nemusí stačit a Gruber si myslí, že Apple zvedne cenu iPhonu 8, aby vyrovnal problémy s výrobou.

Startovní cena 1 500 dolarů je asi příliš vysoká. Podle mě je ale dosti pravděpodobná cena 1 200 dolarů. Nejvybavenější model by se pak mohl dostat na 1 300 až 1 400 dolarů.

cena iphone 8

Pokud se podíváme na předchozí zprávy, téma zpoždění iPhonu 8 padlo několikrát. Gruber ve svém příspěvku tvrdí, že Apple nesmí prodat méně telefonů než minulý rok. Proto by mohly stát iPhone 7s a 7s Plus stejně jako iPhony 7 loni (zhruba 650-1 000 dolarů) a základní iPhone 8 1 200 dolarů a ten nejvybavenější 1 400 dolarů.

cena iphone 8

Na první pohled se může zdát tato cena nesmírně vysoká a oprávněně se můžete ptát, kdo by si takový telefon koupil, když Samsung S8+ je daleko levnější? Samsung by ještě mohl celou situaci zvrátit uvedením série Note za podobně vysokou cenu. Apple si nicméně vše spočítal bez chybičky: méně prodaných iPhonů 8, ale stejně vysoké příjmy. Otázkou tedy je, zda se i přesto podaří Applu překonat rekord iPhonu 6.

Zdroj: Business Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!