00_iphone_edition_price_reaching_new_heights_cover

Cenovka iPhonu Edition bude brutálně vysoká

#Novinky
2017. 05. 24.

Již několikrát jsme psali novinky o tom, kolik by nový iPhone 8, občas skloňovaný i jako iPhone Edition, mohl stát. Nové informace ukazují, že se nacenění telefonu dostane ještě na vyšší úroveň, než nás vůbec napadlo.

Kolem nového iPhonu se zdá být několik věcí jistými – budeme mít 5,8“ OLED displej a díky fotografiím z předchozích dní víme i to, jak velký bude. V jedné ze starších novinek jsme rozebírali i možnosti nacenění nového modelu. Tehdy jsme si však ani nepomysleli, že by koupě iPhonu 8 mohla mít tak velký dopad na naše peněženky.

Bohužel hned dva analytici – Steven Milunovich z UBS a Simona Jankowskiová z Goldman Sachs – potvrdili, že se cena za nový iPhone s OLED displejem bude pohybovat kolem tisíce dolarů. Menší 128GB model by měl mít cenovku v rozmezí 870-1000 dolarů, větší se 256 GB paměti by měl stát 1100 dolarů. Uf.

01_iphone_edition_price_reaching_new_heights

Proč se najednou zdá podobné nacenění jako pravděpodobné, je příchod iPhonu 7s a 7s Plus v šasi aktuální verze iPhonu. Vedle něj dostaneme 5,8“ model s OLED displejem, který už jen ze svého označení iPhone Edition pak musí mít vyšší cenu. Je tu sice stále minimální šance, že pokud bychom dostali pouze modely s OLED displejem, cena by se nemusela změnit, ale na 99 % se tohle nestane. Bohužel.

Myslíme, že jde od Applu o skutečně riskantní krok. Nabídne nám nový produkt, který se nepochybně stane nositelem všech skvělých novinek, vedle něj tu pak budou dva nudné telefony 7s a 7s Plus. „Eskové“ modely tu pak budou pro ty, kdo na Edition nebudou mít peníze. Apple již něco podobného zkoušel u Apple Watch, ani tam se mu však s Edition nepodařilo víc prosadit.

Zdroje: 9to5mac, Business Insider

Přidejte komentář
  • Johan Beňo

    Osobne som očakával cenu minimálne 1200$ za 128GB model, takže som príjemne prekvapený.

  • http://esperas.eu Sandra Abigail

    Proč ne, věřím že si ho koupí hodně lidí, i když třeba já to nebudu, není to moje cílovka, tou je totiž SE kvůli své velikosti. Sice třeba iP 7 Plus Red se mi hodně líbí, tak kvůli jeho velikosti si ho nekoupím, je zkrátka moc velký.