imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Cenovka iPhonu Edition bude brutálně vysoká


Již několikrát jsme psali novinky o tom, kolik by nový iPhone 8, občas skloňovaný i jako iPhone Edition, mohl stát. Nové informace ukazují, že se nacenění telefonu dostane ještě na vyšší úroveň, než nás vůbec napadlo.

Kolem nového iPhonu se zdá být několik věcí jistými – budeme mít 5,8“ OLED displej a díky fotografiím z předchozích dní víme i to, jak velký bude. V jedné ze starších novinek jsme rozebírali i možnosti nacenění nového modelu. Tehdy jsme si však ani nepomysleli, že by koupě iPhonu 8 mohla mít tak velký dopad na naše peněženky.

Bohužel hned dva analytici – Steven Milunovich z UBS a Simona Jankowskiová z Goldman Sachs – potvrdili, že se cena za nový iPhone s OLED displejem bude pohybovat kolem tisíce dolarů. Menší 128GB model by měl mít cenovku v rozmezí 870-1000 dolarů, větší se 256 GB paměti by měl stát 1100 dolarů. Uf.

01_iphone_edition_price_reaching_new_heights

Proč se najednou zdá podobné nacenění jako pravděpodobné, je příchod iPhonu 7s a 7s Plus v šasi aktuální verze iPhonu. Vedle něj dostaneme 5,8“ model s OLED displejem, který už jen ze svého označení iPhone Edition pak musí mít vyšší cenu. Je tu sice stále minimální šance, že pokud bychom dostali pouze modely s OLED displejem, cena by se nemusela změnit, ale na 99 % se tohle nestane. Bohužel.

Myslíme, že jde od Applu o skutečně riskantní krok. Nabídne nám nový produkt, který se nepochybně stane nositelem všech skvělých novinek, vedle něj tu pak budou dva nudné telefony 7s a 7s Plus. „Eskové“ modely tu pak budou pro ty, kdo na Edition nebudou mít peníze. Apple již něco podobného zkoušel u Apple Watch, ani tam se mu však s Edition nepodařilo víc prosadit.

Zdroje: 9to5mac, Business Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!