imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Červený iPhone 7, nový iPad a SE se 128 GB – ano, nebo ne?


Samozřejmě, že ano! Příští měsíc by najednou mohl být mnohem zajímavější, alespoň pokud se naplní informace Mac Otakara. Naděje je ale hodně veliká, jelikož je japonský blog relativně spolehlivým zdrojem.

Každý rok má několik dat, která si fanoušci Applu zakroužkují ve svém kalendáři a těší se na ně celé měsíce. Jedním z nich je samozřejmé zářijová keynote nebo WWDC na začátku června. Dalším příkladem může být update MacBooků Pro v říjnu. Vypadá to však, že se nám do hry vrací i pravidelné jarní aktualizování hardwaru, jen si vzpomeňte na loňský iPad Pro a iPhone SE. Tento rok tomu nebude jinak, už si můžeme být prakticky jisti vydáním nového iPadu.

01_new_iphone_colors_and_new_ipad

Mac Otakara nyní přiložil pár polínek do hypového ohníčku – podle technologického blogu se můžeme těšit na aktualizace tabletů, novou barevnou variantu pro iPhone 7 a více úložného prostoru pro SE. iPhone 7 a 7 Plus se pravděpodobně dočkají červené barvy (PRODUCT)RED (třeba Jet Red?), SE by se vedle současných 16 a 64 GB mohl dočkat 128 GB paměti.

I u iPadů se máme na co těšit. Jestliže se zprávy potvrdí, dočkáme se hned čtyř nových tabletů. Nejdříve 9,7“ a 12,9“ iPad Pro dostanou update. Následně bude iPad mini 4 z roku 2015 nahrazen novým 7,9“ modelem. Největším příchodem však má být zcela nový 10,5“ iPad Pro, jenž by měl být předvojem nového iPhonu 8. Fyzicky by se velikostí vyrovnal aktuálnímu 9,7“ modelu, díky bezrámečkovému displeji by se však do zařízení vešel větší panel. Ve hře je i absence home buttonu.

02_new_iphone_colors_and_new_ipad

Každý větší prorok kolem Apple produktů předpovídal, že se dočkáme nového modelu, nyní si na to můžeme v klidu vsadit. Dohady se nejvíce zabývaly nástupcem iPadu mini 4, protože před Mac Otakarou nikdy o 7,9“ nováčkovi nemluvil.

Teoreticky by tablety mohly dorazit s 12 megapixelovou iSight přední kamerkou, True Tone displejem, čtyřmi reproduktory, čtyřmi mikrofony a čtyřmi světelnými senzory. Kuo si také myslí, že modely s 10,5“ a 12,9“ budou poháněny rychlejším A10X procesorem, zatímco levnější 9,7“ model dostane „pouze“ A9X.

03_new_iphone_colors_and_new_ipad

Spekulace takhle těsně před keynote už nejsou žádným hádáním a je velice pravděpodobné, že se skutečně výše zmíněných věcí dočkáme. I když tablety nemusíte, příchod 10,5“ iPadu Pro by nám potvrdil další spekulace kolem iPhonu 8 – absence home buttonu a bezrámečkový displej. Telefon by měl být představen šest měsíců po tabletech.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!