IMG_1144 copy

Champion Sound z největší taneční akce světa nespadli

#Podporujeme
2016. 03. 17.

Svět urban dance soutěží je poměrně veliký. Tedy pokud vám svět jako takový není příliš malý. Battly se konají od Bratislavy po Šanghaj a všude mezi. Mapa světa pokrytá špendlíky, mapujícími kde všude je možné něco podobného vidět, by vypadala jako dikobraz. Každá je něčím zvláštní, svojská, osobitá. Jedna ale mezi nimi ční nade všechny ostatní. Říká se, že je nejlepší a největší ze všech, koná se každý rok v Paříži v hale Bercy a jmenuje se Juste Debout.

IMG_1310 copy

Nebo každý rok. Loni si vybrala pauzu, protože se architektonický skvost, který je akci domovem, rekonstruoval. Letos tedy návrat ve velkém stylu. Velká rekonstrukce, nová barva (černá místo červené). Nový, lepší zvuk. Zvětšená kapacita (z 16.000 na 20.000). Nový název (už ne poetický Palais Omnisports De Paris-Bercy, ale komerční AccorHotels Arena). A jedna stará kapela – Champion Sound z Čech.

Potřetí za sebou tam kapela Champion Sound zanechávala jedinou česko slovenskou stopu. Jedinou zato velmi výraznou. Hrála zahajovací ceremoniál. A když říkám “zahajovací ceremoniál” a vybaví se vám tak možná olympidáda a nástup vlajkonošů, tak to máte naprosto správně, protože tohle je něco jako olympiáda, kde nastupují jednotlivé země se svými vlajkami a slavnostní podkres jim k tomu hraje Champion Sound. Všechny znělky, fanfáry, vyhlášení… Prostě ke všem momentům, kdy tryskají gejzíry emocí hraje Žampyjon, stejně jako pro semifinále a finále battlů v Lockinu.

IMG_1298 copy IMG_1174 copy

Jaké to je se dostat na takovéhle pódium a být předhozen mnohatisícovému hladovému davu už potřetí v řadě? Jak kapeníkovi Radimovi pomáhá vše udržet podhromadě jeho MacBook Pro, aby z toho krásného piedestalu nespadli i s kapelou do propasti trapného ticha? A jak dokáže jejich dvorní zvukař Tomáš Sochůrek ze studia Jižák vůbec nazvučit takhle olbřímí prostoru, kde se zásadně mění podmínky s příchodem publika, které tam samozřejmě během zkoušek není? Jak komunikuje a zvládá pružně reagovat, když od pultu na kapelu nevidí a proč pobíhá po tribunách s iPadem? To vše se dozvíte v následující dvojici videí.

Foto: @Pernikphoto

Přidejte komentář