imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Chcete nový iPad? Prodejte svůj starý teď!


Je dobré prodat své staré iPady dřív, než se na trhu objeví nová generace. Ukážeme vám, proč tomu tak je!

Je jen skutečně málo příležitostí, u kterých bychom našim čtenářům radili, aby prodali nějaký svůj produkt od Applu. Pokud však plánujete pořídit nový iPad, který se začne prodávat za jeden či dva týdny, je ideální čas staré zařízení prodat. Když chcete pořídit nový produkt, naopak pak nechcete koupí moc prodělat, je vhodné nové zařízení koupit rychle po uvedení, zatímco se starého zbavíte ještě před příchodem dalšího. Důvod je jednoduchý – po vydání nové generace drasticky klesnou ceny té starší, je tomu tak jak u iPadů, tak u iPhonů. Když se vám podaří prodat iPad ještě teď, ušetříte stovky, možná i něco přes tisíc korun z nového nákupu.

01_sell_your_old_ipad_now_if_you_want_a_new_one

Je to zajímavý fenomén – ceny produktů od Applu obvykle příliš nepadají. Například highendové iPhony obvykle cenu příliš neztrácejí, klesá až s nabídkou nové verze. V případě nové generace iPadů Apple nastavil uváděcí cenu velice nízko, jelikož se v podstatě dočkáváme jen vylepšeného hardwaru v podobném těle. Fakt, že bude uveden o něco lepší a o dost levnější iPad, srazí ceny použitých iPadů ještě mnohem víc než obvykle.

02_sell_your_old_ipad_now_if_you_want_a_new_one

Když se podíváte na ceny, za které se použitá zařízení prodávají, dostanete se třeba u 16GB iPadu Air 2 s Wi-Fi na cenu kolem 225-258 eur. 32GB model pak vyjde na 322-387 eur. Nový iPad se silnějším procesorem a novou zárukou pořídíte už jen za malý peníz navíc. Jestliže chcete sáhnout po iPadu Pro, i v tomto případě je vhodné aktuální Air 2 prodat, abyste ztratili co nejméně. Na trhu s použitým zbožím se zásadně sníží cena i iPadu Mini 4. Pokud tedy chcete jít do nového modelu a odstavce výše vás o prodeji přesvědčili, mrkněte na náš návod.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!