imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Chystá se úplně nová tužka Apple Pencil 2


Apple představil svoji první chytrou tužku s názvem Apple Pencil po boku iPadu Pro v loňském roce. Toto příslušenství rozdělilo uživatele na dva tábory – jedním se líbí, druhým ne.

Ostatně Philu Schillerovi se při představování produktu pár lidí v sále vysmálo – Steve Jobs přeci nikdy nechtěl stylus. Zde je ale dobré zmínit, že Apple Pencil není podle svých tvůrců klasický stylus, ale doplněk pro profesionály (grafiky). I když je Apple Pencil skvělý produkt, má své mouchy, které by měly být odstraněny v další generaci.

Hlavním nedostatkem aktuální Apple Pencil je fakt, že se nedá nijak přichytit k iPadu Pro. Apple zkrátka spoléhá na to, že si tužku někam hodíte a v případě potřeby ji vyndáte. Podobný produkt jako Apple Pencil má i Microsoft u svého Surface a jeho řešení mobility je podstatně elegantnější, než má Apple. Tužku snadno přilepíte pomocí magnetů na hranu přístroje. S tímto řešením by měla přijít i nová Apple Pencil 2, která by měla být představena v létě tohoto roku.

Apple-Pencil1

Pokud disponujete iPadem Pro a Apple Pencil, tak se nabízí příslušenství třetích stran, které nějak řeší uchycení tužky k iPadu.

Dále by měla být nová Apple Pencil 2 o něco málo lehčí a celkově by se měla více podobat klasické tužce. Baterie by měla být stejná, a tudíž i výdrž. Nabíjení by mělo být opět řešeno přes Lightning kabel, jako u aktuální generace.

Na internetu také kolují obrázky o zcela černé Apple Pencil, která nevypadá vůbec špatně. Zde se ale bohužel spíše jedná o render fanoušků a ukazují tak, jak by mohla Apple Pencil v černé barvě vypadat.

Jak bude nakonec Apple Pencil 2 vypadat, to se dozvíme na nadcházejících keynotách.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!