pencil-2

Chystá se úplně nová tužka Apple Pencil 2

#Novinky
2017. 02. 02.

Apple představil svoji první chytrou tužku s názvem Apple Pencil po boku iPadu Pro v loňském roce. Toto příslušenství rozdělilo uživatele na dva tábory – jedním se líbí, druhým ne.

Ostatně Philu Schillerovi se při představování produktu pár lidí v sále vysmálo – Steve Jobs přeci nikdy nechtěl stylus. Zde je ale dobré zmínit, že Apple Pencil není podle svých tvůrců klasický stylus, ale doplněk pro profesionály (grafiky). I když je Apple Pencil skvělý produkt, má své mouchy, které by měly být odstraněny v další generaci.

Hlavním nedostatkem aktuální Apple Pencil je fakt, že se nedá nijak přichytit k iPadu Pro. Apple zkrátka spoléhá na to, že si tužku někam hodíte a v případě potřeby ji vyndáte. Podobný produkt jako Apple Pencil má i Microsoft u svého Surface a jeho řešení mobility je podstatně elegantnější, než má Apple. Tužku snadno přilepíte pomocí magnetů na hranu přístroje. S tímto řešením by měla přijít i nová Apple Pencil 2, která by měla být představena v létě tohoto roku.

Apple-Pencil1

Pokud disponujete iPadem Pro a Apple Pencil, tak se nabízí příslušenství třetích stran, které nějak řeší uchycení tužky k iPadu.

Dále by měla být nová Apple Pencil 2 o něco málo lehčí a celkově by se měla více podobat klasické tužce. Baterie by měla být stejná, a tudíž i výdrž. Nabíjení by mělo být opět řešeno přes Lightning kabel, jako u aktuální generace.

Na internetu také kolují obrázky o zcela černé Apple Pencil, která nevypadá vůbec špatně. Zde se ale bohužel spíše jedná o render fanoušků a ukazují tak, jak by mohla Apple Pencil v černé barvě vypadat.

Jak bude nakonec Apple Pencil 2 vypadat, to se dozvíme na nadcházejících keynotách.

Přidejte komentář
  • Mirek S.

    Drobna chyba v clanku: Apple pencil se dobiji pres lightning konektor pripojenim primo do ipadu. Kabel se nikam nepripojuje, konektor je soucasti Apple pencil po sundani cepicky.

    • http://www.android-aplikace.eu Ondřej Majer

      já jí dobíjím přes kabel, abych mohl při tom ipad používat a ještě si jej nevybíjel.