imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

Chystá se úplně nová tužka Apple Pencil 2


Apple představil svoji první chytrou tužku s názvem Apple Pencil po boku iPadu Pro v loňském roce. Toto příslušenství rozdělilo uživatele na dva tábory – jedním se líbí, druhým ne.

Ostatně Philu Schillerovi se při představování produktu pár lidí v sále vysmálo – Steve Jobs přeci nikdy nechtěl stylus. Zde je ale dobré zmínit, že Apple Pencil není podle svých tvůrců klasický stylus, ale doplněk pro profesionály (grafiky). I když je Apple Pencil skvělý produkt, má své mouchy, které by měly být odstraněny v další generaci.

Hlavním nedostatkem aktuální Apple Pencil je fakt, že se nedá nijak přichytit k iPadu Pro. Apple zkrátka spoléhá na to, že si tužku někam hodíte a v případě potřeby ji vyndáte. Podobný produkt jako Apple Pencil má i Microsoft u svého Surface a jeho řešení mobility je podstatně elegantnější, než má Apple. Tužku snadno přilepíte pomocí magnetů na hranu přístroje. S tímto řešením by měla přijít i nová Apple Pencil 2, která by měla být představena v létě tohoto roku.

Apple-Pencil1

Pokud disponujete iPadem Pro a Apple Pencil, tak se nabízí příslušenství třetích stran, které nějak řeší uchycení tužky k iPadu.

Dále by měla být nová Apple Pencil 2 o něco málo lehčí a celkově by se měla více podobat klasické tužce. Baterie by měla být stejná, a tudíž i výdrž. Nabíjení by mělo být opět řešeno přes Lightning kabel, jako u aktuální generace.

Na internetu také kolují obrázky o zcela černé Apple Pencil, která nevypadá vůbec špatně. Zde se ale bohužel spíše jedná o render fanoušků a ukazují tak, jak by mohla Apple Pencil v černé barvě vypadat.

Jak bude nakonec Apple Pencil 2 vypadat, to se dozvíme na nadcházejících keynotách.

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!