imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

Clips: Oficiální aplikace Applu pro fotografování a nahrávání videa


Jestliže jste očekávali vydání aplikace, která by měla více využití v profesionální sféře, zklameme vás. Clips je v podstatě obrovskou aplikací pro tvorbu obsahu na Instagram. Nicméně alespoň k tomu se však bude hodit lépe.

V záplavě všech důležitých oznámení a vylepšení jednotlivých zařízení jsme málem zapomněli informovat o nové aplikaci, kterou si pro nás Apple přichystal. Jde o kousek jménem Clips a zatím tu máme skutečně jen představení, na uvedení si budeme muset počkat až do začátku dubna.

01_clips_apple_app_for_photos_and_videos

Z uvedených tiskových fotografií je dobře vidět, že Apple při tvorbě nové aplikace myslel hlavně na sociální sítě. V Clips bude možné pořizovat fotky v poměru 1:1, ke svým videím budete moci přidávat titulky (ideální řešení pro lidi, kteří na své facebookové zdi nechtějí neustále něco poslouchat po zapnutí automatického přehrávání). Pochopitelně nechybí ani obrovský zástup filtrů a nálepek, které ke svému obsahu můžete přidat. Jak diktují poslední trendy, jsou tu i emotikony. Efekty v sobě zahrnují některé klasické zástupce, další pak změnou v komiksové nebo kreslené fotografie napodobují Prisma.

02_clips_apple_app_for_photos_and_videos

Aplikace je trochu zajímavější u své sekce pro nahrávání videí. Není problém ke svým výtvorům přidávat titulky, a to ať už jste video pořídili přímo v aplikaci, nebo je přidáváte až zpětně. Navíc aplikace rozpoznává mluvené slovo, podle pokročilých algoritmů tak umí přidat titulky i automaticky. Při umisťování titulků můžete použít i pár zajímavých animací.

Jak však bude celá možnost fungovat v jiných jazycích než v angličtině, to se teprve uvidí. Teoreticky by aplikace měla podporovat až 36 různých jazyků čili možná nebudeme muset všechno pořád namlouvat anglicky. Kdyby se tam objevila i čeština, bylo by to vážně super.

03_clips_apple_app_for_photos_and_videos

Aplikace Clips bude dostupná pro iPhone 5s a výše, pro nový iPad, všechny iPady Air a Pro, iPad mini 2 a výše a šestou generaci iPodu. Ano, koukáte správně – všechna vyjmenovaná zařízení pracují s 64bitovou architekturou. Jde o další důkaz, že 32bitová zařízení se pomalu blíží ke svému konci.

Pokud nejste velkými fanoušky nálepek, emotikon, focení selfies nebo života na Instagramu, nezoufejte – brzy se totiž objeví i iOS 10.3. Clips bude dostupná pouze s tímto systémem a novějšími. A jelikož se aplikace v obchodě objeví již na začátku dubna, aktualizace systému už taky pomalu klepe na dveře.

Zdroj: Apple

Beoplay
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!