imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Clips: Oficiální aplikace Applu pro fotografování a nahrávání videa


Jestliže jste očekávali vydání aplikace, která by měla více využití v profesionální sféře, zklameme vás. Clips je v podstatě obrovskou aplikací pro tvorbu obsahu na Instagram. Nicméně alespoň k tomu se však bude hodit lépe.

V záplavě všech důležitých oznámení a vylepšení jednotlivých zařízení jsme málem zapomněli informovat o nové aplikaci, kterou si pro nás Apple přichystal. Jde o kousek jménem Clips a zatím tu máme skutečně jen představení, na uvedení si budeme muset počkat až do začátku dubna.

01_clips_apple_app_for_photos_and_videos

Z uvedených tiskových fotografií je dobře vidět, že Apple při tvorbě nové aplikace myslel hlavně na sociální sítě. V Clips bude možné pořizovat fotky v poměru 1:1, ke svým videím budete moci přidávat titulky (ideální řešení pro lidi, kteří na své facebookové zdi nechtějí neustále něco poslouchat po zapnutí automatického přehrávání). Pochopitelně nechybí ani obrovský zástup filtrů a nálepek, které ke svému obsahu můžete přidat. Jak diktují poslední trendy, jsou tu i emotikony. Efekty v sobě zahrnují některé klasické zástupce, další pak změnou v komiksové nebo kreslené fotografie napodobují Prisma.

02_clips_apple_app_for_photos_and_videos

Aplikace je trochu zajímavější u své sekce pro nahrávání videí. Není problém ke svým výtvorům přidávat titulky, a to ať už jste video pořídili přímo v aplikaci, nebo je přidáváte až zpětně. Navíc aplikace rozpoznává mluvené slovo, podle pokročilých algoritmů tak umí přidat titulky i automaticky. Při umisťování titulků můžete použít i pár zajímavých animací.

Jak však bude celá možnost fungovat v jiných jazycích než v angličtině, to se teprve uvidí. Teoreticky by aplikace měla podporovat až 36 různých jazyků čili možná nebudeme muset všechno pořád namlouvat anglicky. Kdyby se tam objevila i čeština, bylo by to vážně super.

03_clips_apple_app_for_photos_and_videos

Aplikace Clips bude dostupná pro iPhone 5s a výše, pro nový iPad, všechny iPady Air a Pro, iPad mini 2 a výše a šestou generaci iPodu. Ano, koukáte správně – všechna vyjmenovaná zařízení pracují s 64bitovou architekturou. Jde o další důkaz, že 32bitová zařízení se pomalu blíží ke svému konci.

Pokud nejste velkými fanoušky nálepek, emotikon, focení selfies nebo života na Instagramu, nezoufejte – brzy se totiž objeví i iOS 10.3. Clips bude dostupná pouze s tímto systémem a novějšími. A jelikož se aplikace v obchodě objeví již na začátku dubna, aktualizace systému už taky pomalu klepe na dveře.

Zdroj: Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!