iPhone_7_illustration_Yasser_Farahi_1000e

Co bychom chtěli od iOS 11?

#Novinky
2017. 02. 09.

Apple představuje své mobilní systémy iOS vždy na červnové konferenci WWDC a následně v září odhalí nový iPhone. Zdá se, že letos nebude výjimka, a tak jsem pro vás sepsal seznam přání uživatelů, co by se mělo a mohlo objevit v budoucím systému iOS 11.

Nejnovější iOS 10.2.1 a ještě novější beta verze iOS 10.3 jsou jistě skvělé systémy. Ukazují, kam se tato mobilní platforma posouvá dále a přibývají další a další skvělé funkce. Pojďme se ale podívat na to, jak by měl vypadat, a hlavně jaké funkce by měl mít iOS 11.

  • Dark mode: Tmavý mód pro iPhony byl zjištěn již v iOS 10, ale Apple ho prozatím nezpřístupnil. Vzhledem k tomu, že budoucí iPhone 8 má být vybaven OLED displejem, je dost možné, že Dark Mode bude až v iOS 11, kde vynikne jeho temná černá barva
  • „Floating“ klávesnice pro iPad: tato „plovoucí“ klávesnice byla v iOS pro iPad objevena až nedávno s první beta vezí iOS 10.3. Jedná se o přizpůsobení klávesnice na libovolnou stranu displeje
ios_11_release_date_rumours_hover_typing_patent_800
  • Siri v dalších jazycích: zde nesmím opomenout, že v tuzemsku si všichni přejeme, aby Siri uměla česky. To již není tak nereálné, jako tomu bývalo dříve, takže můžeme jen doufat. Jisté ale je, že se Siri nějaké nové jazyky naučí.
  • Skupinové Facetime hovory: konkurence tuto funkci umí již dávno a Facetime bohužel zaostává. Jak ale naznačují úniky, skupinový Facetime hovor bude opravdu v iOS 11
  • Přizpůsobitelné „Ovládací centrum“: pokud kdekoli na svém iOS zařízení uděláte gesto prsem z dolní hrany displeje směrem nahoru, ukáže se vám Ovládací centrum. Bylo by skvělé si ho přizpůsobit k obrazu svému.
  • „Always-on displej“: tuto funkci umí také spousta konkurentů a s nástupem OLED displeje v iPhonu 8 by vše dávalo smysl. Důležité události a notifikace by byly stále na displeji a nebylo by ho nutné probudit.
C3rOGQKUcAAOmRx.jpg-large
  • „Task killer“ tlačítko: znáte to, pokud chcete vypnout všechny běžící aplikace na pozadí iOS zařízení, musíte ukončovat po jednom. Pokud by ale Apple přidal kouzelný křízek do nějakého z rohů, vše by byla otázka jednoho kliknutí.

Výše je tedy jen malý seznam toho, co by Apple mohl ve svém budoucím iOS vylepšit a spoustě uživatelů by udělal radost.

Co očekáváte od iOS 11 vy?

Přidejte komentář
  • Pavel Dubšík

    co bych chtěl od nového ios? češtinu, nic víc. Jak prosté. Češtinu při psaní textu (myšleno stejnou úroveň korekce a nápovědy jako u EN jazyka), češtinu v AppStore, češtinu jako kurz měny! resp českou korunu. To by pro začátek stačilo. To že nelze stáhnout hudbu vzduchem, ale jen přes kabel (v 21 století !!!!) jsem jednoduše vyřešil že nekupuji hudbu u Apple :)) To že nelze nastavit “default” jiný prohlížeč než Safari mě sice vadí, ale budiž. To že nelze nastavit “default” Google Maps mě sice vadí, ale budiž. To že nelze nastavit “default” jiného správce hudby např Google PlayMusic mě sice vadí, ale budiž. Vlastně ne, žádné budiž, vadí mi to hodně.