imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

iphone 8 ios 11

Co nám iOS 11 říká o iPhonu 8?


Čím dál více se přibližujeme zářijovému představení iPhonu 8 a to znamená čím dál více zpráv o něm. Jak ale tyto zprávy korespondují se softwarem iOS 11? No, naznačuje toho poměrně dost…

Spoustu informací o iPhonu 8 již můžeme považovat za jisté. O spoustě věcí nicméně stále nevíme takřka nic. Na druhou stranu mají vývojáři možnost si osahávat stavební kámen nové vlajkové lodi, iOS 11, již zhruba měsíc, a tak měli dostatek času se prohrabat zdrojovým kódem a zjistit, co za hardware naznačují určitá softwarová řešení.

Samozřejmě se stále jedná o pouhé dohady a může jít jen o shodu náhod. Vývojáři nicméně v kódu objevili několik pozoruhodností.

iphone 8 ios 11

V iOS 11 jsou například kulatější rohy než ve starších verzích. Když použijete 3D Touch na ikonu v Control Center, vyskočí vám kompletně zakulacené rozhraní. I samotné Control Center je hladší a kulatější. To naznačuje, že i bezrámečkový design iPhonu 8 bude obdobně hladký a zakulacený.

Dark Modu jsme se sice nedočkali, některé prvky a aplikace nicméně tmavší schéma nabízí. Například kalkulačka již nebude světlá a hranatá, ale tmavá a zakulacená. A není se čemu divit, tmavší barvy budou na OLED displeji vypadat určitě lépe.

Došlo i na přizpůsobení hlaviček několika systémových aplikací k tenčímu, ale delšímu displeji – na to se u iPhonu 8 velmi těšíme. Hlavička aplikací Mail, Maps, Messages a App Store při skrolování zmizí ve prospěch zobrazení užitečných informací.

Tlačítka pro ovládání hlasitosti a zpět se v aplikaci pro přehrávání videa posunou v zobrazení na celou obrazovku na stranu a uvolní prostor uprostřed displeje.

iphone 8 ios 11

Spoustu věcí pak podporuje fotoaparáty pro pokročilé fotografování, 3D senzory a práci s AR. Nejvíce jsou vidět funkce pro AR zdůrazňované na WWDC. Zaznamenat lze také procedury pro kompresy. Formáty HEVC a HEIF budou umět snížit velikost fotografií o 50 %, což se hodí s přístupem duálních fotoaparátů, 3D selfies a AR nahrávek.

Další malá změna podporuje také nový design displeje s horní částí pro senzory. Ikona pro zobrazení síly signálu se vrátí z kruhů na čárky. Díky tomu se u rozdělené notifikační lišty ušetří trochu místa.

Jak jsme ale zmínili na začátku, žádný konkrétní důkaz toho, že všechny zmíněné vlastnosti se v OLED iPhonu 8 objeví, neexistuje. Každopádně jde o zajímavý pohled, který by mohl naznačovat víc, než pouhou snahu najít něco převratného.

Zdroj: 9to5mac

O iPhonu 8 toho víme čím dál víc. Pokud to už nemůžete vydržet a chcete vědět, co můžete v září očekávat, podívejte se na naše články v tomto adresáři.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!