imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Čočka předního fotoaparátu iPhonu by mohla zmizet


Myslíme tím, že by nebyla vidět. V éře selfies nesmí na přední straně žádný fotoaparát chybět.

Jak jsme zmiňovali již dříve, součástky na iPhony pochází z různých částí světa. USA, Čína, Japonsko, Jižní Korea, Itálie, Francie, Rakousko a Singapur jsou jen jedny z dlouhého seznamu zemí, z níž pochází různí dodavatelé součástek Applu.

Jedním z takových dodavatelů je i Largan Precision, kteří poskytují čočky fotoaparátu. Proč je to pro nás důležité? Podle informací čínských analytiků bude zmíněná společnost vyrábět do roku 2020 speciální čočky s černým povrchem, které nepůjdou na přední straně telefonu vůbec vidět.

To se s největší pravděpodobností týká hlavně iPhonů, za což je určitě nesmírně vděční Jony Ive. Vedoucí designu totiž považuje za dokonalý tvar jedinou tabulku skla. Po zmenšení rámečků je dalším krokem k jeho snu odstranění čočky předního fotoaparátu.

Řeč je mimochodem o této tečce.

Je zajímavé sledovat, že pro uskutečnění designového plánu iPhonu jsou potřeba inovace i u takovýchto drobností. Nikdy jsem tyto čočky nijak neregistroval, když ale padla řeč na jejich zmizení, toto téma mě velice zaujalo.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.