imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

microsoft surface

Consumer Reports: Laptopy a tablety Surface nedoporučujeme


Nejhodnověrnější spotřebitelská organizace Consumer Reports odstranila laptopy a tablety Microsoft Surface ze seznamu spolehlivých zařízení kvůli vysoké nespokojenosti zákazníků. Podle Microsoftu nebyly testy dostatečně důkladné a tak jsou prý výsledky bezvýznamné.

Consumer Reports je nezisková organizace fungující od roku 1936 a díky své objektivitě je považována za nejhodnověrnější spotřebitelskou organizaci vůbec. Jde o tu stejnou organizaci, která loni v září oznámkovala nové MacBooky Pro nálepkou „nedoporučujeme“ (poprvé za dlouhou dobu). Nyní kvůli spotřebitelskému hodnocení přesunuli do stejné kategorie také laptopy Surface. To samozřejmě neznamená, že musí jít hned o konec daného produktu, například Apple se zaměřil na jejich zjištění a opravil zásadní problémy s baterií a rázem byly MacBooky Pro opět v kategorii „doporučujeme“.

microsoft surface

„Podle spotřebitelů je při výběru tabletu nebo laptopu hlavním faktorem spolehlivost,“ říká manažer Consumer Reports Simon Slater.

Produkty Surface spadly do horší kategorie po rozsáhlém průzkumu na spokojenost zákazníků. V něm vyšlo najevo, že s danými produkty Microsoftu je nespokojen jeden ze čtyř zákazníků. Podle průzkumu je největším problémem hardware. Uživatelé mluví o nečekaném zamrzání nebo padání, restartech a pomalé odezvě dotykového displeje. Celkem bylo dotázáno 90 741 majitelů zařízení a celých 25 % zaznamenává po dvou letech užívání alespoň jeden ze zmiňovaných problémů.

Dle našeho názoru tento průzkum nereflektuje opravdové zkušenosti majitelů Surface ani spolehlivost vylepšovanou s každou novou generací – odpovídá Microsoft.

microsoft surface

Prohlášení naznačuje, že si je společnost existujícího problému opravdu vědoma, ovšem pouze u starších modelů. Na co ovšem Microsoft nemyslel, tak průzkum Consumer Reports zahrnoval produkty z let 2014-2017 a ne zařízení Surface vydané v roce 2012. I přes protest Microsoftu a nesouhlas s názorem organizace by byla chyba ignorovat názor spotřebitelů.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!