imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

touch id

Čtečka otisků prstů už v iPhonu nikdy nebude


Obvykle neomylný analytik KGI Ming-Chi Kuo tvrdí, že iPhone 8 je poslední iPhone, který bude mít Touch ID. To je ale dobrá zpráva, jelikož to znamená, že Face ID dostanou i ostatní zařízení.

Podle Kua bude Face ID jednou z nejdůležitějších funkcí iPhonů pro rok 2018, která přinutí uživatele k jejich koupi. Alespoň v to doufá Apple. Navíc prý bude rozpoznávání obličejů nejdůležitější zbraní iPhonů proti konkurenci. Je pochopitelné, proč se Apple na Face ID tak moc upíná. Kuo totiž říká, že je konkurence v této technologii 2,5 roku za Applem.

Předpokládáme, že všem iPhonům z druhé poloviny roku 2018 bude chybět čtečka otisků prstů. Věříme, že si tím získají všechny modely konkurenční výhodu jedinečné uživatelské zkušenosti díky novému designu displeje a TrueDepth kameře/rozpoznávání obličejů/ Face ID/AR aplikacím.

face id

Příští rok by tedy mohly podle Kua dostat všechny telefony novinky nyní dostupné pouze v iPhonu X, ať už jde o bezrámečkový displej, nebo samotné Face ID. To je samozřejmě skvělá zpráva, jelikož by v takovém případě obdržely základní modely všechny bonusy, které naleznete nyní pouze u jediné vlajkové lodi.

Vůbec ovšem není jisté, že k něčemu takovému opravdu dojde. Apple představil iPhone X jako první pokrokové zařízení nové generace iPhonů. Pokud je tomu ovšem takto, pak by se mohlo klidně stát, že momentální nejdražší cenovka bude u dalších modelů tou základní a modely Plus budou ještě dražší. Samozřejmě může být vše nakonec úplně jinak.

Vraťme se ale k tématu tohoto článku. Podle Kua zavedl Apple úplně nový trend, který bude následovat většina společností. Jelikož v Cupertinu odstranili Touch ID, analytikové předpokládají, že se dalšímu vývoji čteček otisků prstů přestane věnovat i konkurence a tudíž se nedočkáme žádné čtečky otisků prstů integrované do displeje.

touch id

Nicméně Apple se podle všeho Touch ID ještě úplně nevzdal, alespoň to naznačuje Craig Federighi a jeho dřívější komentář. Kromě toho, že z celého srdce věří, že Face ID je budoucností biometrické identifikace, dovede si představit, že by v určitých oblastech více vyhovovalo jiné, nebo dokonce kombinované řešení.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.