imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

nový mac silnější než kdykoliv před tím

Další iMac bude silnější než kdy před tím


Apple prožil ve spojení s Macem Pro „mea maxima culpa“ a přislíbil, že brzy představí ve své profesionální řadě něco úžasného. Pokud jsou informace technologického blogu Pike’s Universum správné, aktualizace se dočká i iMac.

Slova „Apple“ a „profesionální“ se nedávno opět dostala spolu do jedné zprávy. Uživatelé čekali na nějakou aktualizaci zařízení pro profesionály jako na smilování boží a konečně se zdá, že by se mohli dočkat, jestli ne letos, tak příští rok. Podle Pike’s Universum ale budete mít i nyní na čem stříhat svá videa, jelikož se na podzim dočká rozsáhlé modernizace iMac.

nový mac silnější než kdykoliv před tím

„Obvykle dobře obeznámení vrabci na střeše“ blogerovi pověděli, že by mohl být na konci října vydán iMac s následujícími specifikacemi:

  • Procesor: Apple by měl nový iMac osadit procesorem Intel Xeon E3-1285 v6. Intel sice tyto čipy ještě nevydal, ale vzhledem k předchozím generacím E3-1285 by se v podstatě mohlo jednat o E3-1280 v6 s integrovanou grafikou Intel HD Graphics P630. Procesory Xeon navíc podporují ECC RAM.
  • RAM: Když jsme naťukli téma ECC RAM, blog hovoří o základní velikosti 16GB ECC RAM, rozšířitelné na 32GB nebo 64GB. Velkou výhodou ECC RAM je jejich schopnost detekovat a opravovat chyby, které způsobují poškození dat a pády systému. Zda půjde o verzi DDR3L, nebo DDR4.7, řeč nepadla.
nový mac silnější než kdykoliv před tím
  • Úložný prostor: Podle některých zpráv by měl příští iMac dostat rychlejší NVM Express PCIe flash disk s kapacitou až 2TB. Jde o daleko elegantnější řešení než Fusion Drive aktuálních iMaců.
  • Grafika: Apple by rád zůstal u čipů AMD, nicméně s větším důrazem na virtuální realitu a profesionální aplikace. I Bloomberg mluvili o použití grafických řešení od AMD, ovšem o jakou přesně verzi by mělo jít, se neví, očividně ale bude muset jít o lepší řešení než aktuální AMD Radeon R9 GPU v 27″ iMacích.
  • Porty: Vzhledem k tomu, že mohou zařízení nabíjet, bude Apple pravděpodobně bez překvapení využívat nadále portů Thunderbolt 3 a dále USB, DisplayPort, HDMI a VGA.
nový mac silnější než kdykoliv před tím

K představení nových počítačů by mělo dojít na konci října, v rámci kterých by měla být představena také úplně nová klávesnice. Klidně by mohlo jít o pověstnou Touch Bar Magic Keyboard.

Kromě samotného iMacu jsme se dozvěděli také následující:

  • Apple by mohl porušit tradici při pojmenovávání verzí macOS. Zdroj hovoří o dvou možnostech, přičemž jedna z nich začíná písmenem „M“. Ochranné známky zaregistrované Applem, které by tomuto popisu odpovídaly, jsou Monterey a Mojave.
  • Podle blogu Apple pracuje také na externím 8K monitoru pro „kompletně předělaný“ Mac Pro, který by měl být stejně tak skvělý jako nedávno vydaný 32palcový 8K monitor Dellu.
  • Nějaká zmínka padla i na adresu Macu mini, který je podle Applu velice důležitým prvkem produktové palety a v budoucnosti by nemusel být až tak mini. Podle blogu by mohla mít nejdražší verze větší design, aby se do šasi pohodlně vešel veškerý hardware.
  • Pike’s Universum má za sebou co se týče Maců a operačních systémů několik správných předpovědí. Doufáme, že ani tentokrát se nemýlí, protože pak by se iMac mohl těšit z velice zářné budoucnosti.
nový mac silnější než kdykoliv před tím

Jméno iMac bude opět profesionální. Hodno svého starého, zaslouženého ocenění.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!