imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

ios 12

Další iOS přijde později, ale bude vysoce stabilní


Podle portálu Axios došel Craig Federighi, vedoucí softwarového oddělení, k velkému rozhodnutí: raději posunou představení nových funkcí na rok 2019, aby mohli uvést stabilní, spolehlivý a kvalitní systém.

Musíme přiznat, že uvedení posledního systému se Applu moc nepovedlo. Vyrojilo se několik menších či větších problémů a uživatelé se obávali, že se něco děje. Před časem jsme se k nastalé situaci vyjádřili. Ovšem najít důvod je jen první krok, pro nápravu situace je nutné jednat.

apple

Podle informací by měl Apple s nápravou začít již letos. Craig Federighi by měl zaměstnance koncem měsíce obeznámit s plány na letošní rok. Některé z nich mají přitom nabrat nový směr.

Cílem je ukončit období nezdarů. Kvůli tomu posunou řadu větších aktualizací z letošního roku na rok 2019. A pokud přihlédneme k tomu, že několik funkcí ohlášených na loňské WWDC stále ještě nebylo vydáno, jedná se o více než rozumné rozhodnutí.

Uvolněné kapacity tedy využijí pro vývoj rekordně stabilního iOS a macOS.

Pokud máte rádi Apple díky jeho spolehlivosti, jedná se pro vás o dobré zprávy. Mezi odložené novinky patří nový Home Screen, Car Play, vývoj dalších nativních aplikací, jako například Mail, a nové řešení pro kameru. Nějakých novinek se ale přeci jen v iOS 12 dočkáme.

ios 12

Pokud jste četli naši sérii o historii vývoje iOS, pak víte, že nejde o první podobnou změnu. Takové ambice oceňujeme a plně podporujeme. Solidní základy jsou vždy lepší než hromada nestabilních funkcí.

Změny se nejdříve dotknou iOS, ani macOS ale nezůstane stranou. Naproti tomu vývoj watchOS a tvOS zůstane v zajetých kolejích.

Zdroj: MacRumors 1, 2

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.