imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Další iPhone bude z kovu a skla


Apple chystá návrat ke kořenům. Tak tedy alespoň zní zpráva od anonymního zdroje, který dodává jablečné společnosti součástky pro budoucí iPhone. Prozatím se neví, jak se bude příští iPhone jmenovat ale je pravděpodobné, že 7s nebo rovnou iPhone 8. 

Pokud by Apple přeskočil tradiční mezigeneraci, dalo by to jen důraz na obrovský krok dopředu iPhonu 8. Něco podobného udělal Microsoft se svými Windows. Po verzi 8 a 8.1 nenásledovala verze 9, ale rovnou Windows 10.

iPhony jsou od 6. generace (iPhone 5) ve znamení broušeného kovu. Sklo jsme mohli naposledy vidět na legendárních iPhonech 4 a 4S, tedy ještě za života zakladatele Steva Jobse. Nový iPhone by měl samozřejmě přijít s novou generací odolného skla, aby jej nebylo možné snadno rozbít a zvěsti také říkají, že čtečka otisku prstů Touch ID bude zabudována přímo v displejové části, takže bude celkem jedno, kam prst přiložíte. Otisk se vždy oskenuje…

iPhone-4-cover
iPhone 4

Dále unikají informace o tom, že by přelomový iPhone měl být hranatější než současné sedmičkové modely.

To je dle mého osobního názoru jen dobře, protože iPhone 6 či 7 se mi v ruce drží nesmírně obtížně a jsem přímo nucen nosit ochranné pouzdro, které bych jinak nenosil. Přístroje jsou tak tenké a zaoblené, že je velice jednoduché je nechtěně upustit na zem. To je ale můj osobní názor a znám spoustu lidí, kterým tento tvar vyhovuje, a naopak si stěžují na hranatější iPhone 5 / 5S / SE. To je velice subjektivní.

Další generace iPhonu by se měla představit v září tohoto roku a do té doby můžeme jen čekat na další tajné úniky a zprávy.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!