imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple vs samsung

Další pokračování nekonečné právní bitvy Samsung vs. Apple


Nekonečný příběh soudních tahanic má další část, ovšem místo toho, aby se událost posouvala kupředu, celá věc udělal krok zpět. Právní přetahovaná pokračuje u nižší soudní instance.

Vypadá to, že konečného usnesení soudního řízení mezi Applem a Samsungem by se mohli dočkat až naše vnoučata. My se konce tohoto příběhu asi nikdy nedočkáme, protože se vrací o krok zpět. Podle včerejšího usnesení totiž musí oba účastníci pokračovat ve věci u nižšího soudu. To znamená, že se případ vrací tam, kde v roce 2012 začal, Northern District Court of California.

apple vs samsung

Toto rozhodnutí padlo zhruba dva měsíce po převedení případu k nejvyššímu soudu. Předpokládali jsme, že se tím případ konečně dostane ke svému konci, ale mýlili jsme se. Otázkou tehdy bylo, kolik toho Samsung doopravdy okopíroval. Jihokorejská společnost již Applu za vyrovnání zaplatila velké množství peněz, nicméně chtěla získat část těchto peněz zpět z toho důvodu, že design je pouze část celého konceptu, tudíž by měla vykompenzovat Apple pouze za displej a určité části šasi, ne za úplně celé zařízení.

Otázkou u nejvyššího soudu bylo, jak vypočítat obnos, který by měl Samsung za své plagiátorství zaplatit. Náš případ je po celou dobu o do očí bijícím kopírování našich nápadů, což nikdy nikdo nevyvracel. Nadále budeme ochraňovat roky tvrdé práce, které učinily z iPhonu nejinovativnější a nejmilovanější produkt. Nadále věříme, že nižší soudy vyšlou varovný signál, že krást se nemá.

– řekl tehdy Apple.

apple vs samsung

Prací nižšího soudu bude nyní rozhodnout, zda držet řízení, které by rozhodlo, jaká přesně škoda Applu vznikla, nebo konečně rozhodnout o výši kompenzace a tím posunout spor ke svému konci.

Není jasné, kdy k rozhodnutí dojde, kdybychom ale měli hádat, tak zřejmě někdy kolem roku 2034 nebo 2052. Prozatím si jdeme pro nějaký popcorn, protože tenhle případ bude mít zajisté spoustu „pokračování příště“…

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!