apple aktualizace

Další várka aktualizací: macOS, watchOS, tvOS, iTunes

#Novinky
2017. 01. 24.

Jak bývá nepsaným pravidlem, po vypuštění nové verze iOS vydává Apple také nejnovější verze svých ostatních operačních systémů. Dostalo se nám tedy aktualizací pro macOS, tvOS a watchOS, navíc je k dispozici nová verze i iTunes.

macOS 10.12.3

Od představení nového operačního systému se jedná již o třetí aktualizaci. Ta zahrnuje opravy několika chyb a nesoustředí se pouze na majitele nejnovějších MacBooků Pro. Zde je seznam největších změn:

  • Vylepšené automatické přepínání grafiky na MacBooku Pro (15 palců, říjen 2016).
  • Oprava problémů s grafikou při práci s projekty Adobe Premiere Pro na MacBoocích Pro s Touch Barem (13 a 15 palců, říjen 2016).
  • Oprava chyby, která znemožňovala hledání naskenovaných PDF dokumentů v náhledu.
  • Oprava chyby kompatibility s PDF dokumenty exportovaných se zapnutým šifrováním.
  • Oprava chyby, která zabraňovala správnému importu fotografií z digitálních fotoaparátů pomocí programů třetích stran.

Aktualizaci naleznete jako vždy v App Storu pod záložkou Updates. Pokud probíhá aktualizace pomalu, zkuste chvíli počkat, jelikož jsou servery pod velkým náporem, ačkoliv my jsme žádné problémy nezaznamenali. Aktualizace nevyžaduje žádné mazání dat, přesto ovšem doporučujeme svá data zálohovat přes Time Machine.

macOS 10.12.3

watchOS 3.1.3

Nový watchOS s sebou nepřináší žádné velké změny. Jde spíše o povinnou opravu chyb. Apple se k aktualizaci vyjádřil jen krátce:

Tato aktualizace zahrnuje některá vylepšení a opravu chyb.

Jen doufáme, že nedojde na fiasko jako u watchOS 3.1.1, který musel Apple nakonec stáhnout. Apple Watch můžete aktualizovat přes aplikaci Apple Watch na iPhonu pod My Watch > General > Software Update. Doporučujeme mít telefon připojený na síť Wi-Fi a baterie nabité alespoň na 50 %.

watchOS 3.1.3

tvOS 10.1.1

O novém softwaru pro Apple TV moc informací není. Apple pouze oznámil, že vylepšuje výkon a opravuje několik chyb. Apple TV se standardně aktualizuje sama na pozadí. Pokud jste ale automatickou aktualizaci z nějakého důvodu zrušili, opět ji můžete zapnout pod System > Software Update.

tvOS 10.1.1

iTunes 12.5.5

Kromě operačních systémů se nám dostalo i nové verze iTunes. Ani zde ovšem nejde o nic převratného ani v podobě změn u designu, jako tomu bylo ji6 několikrát. Velikost aktualizace činí v Mac Storu 116 MB a obsahuje opravu menších chyb.

Přidejte komentář