imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Dobrá zpráva: výroba iPhonu 8 by mohla začít dřív


Na základě produkčních „znaků“ to vypadá, že Apple odstartuje výrobu nové generace svého iPhonu o něco dříve než normálně. To by nám, uživatelům, přineslo hned několik pozitiv.

Chápeme, ze spekulací kolem iPhonu 8 už všichni začínáme být trochu unavení, my se proto snažíme vybírat jen ty nejdůležitější nebo ty s věrohodnými zdroji. Přesně tomu odpovídá i dnešní rumor, navíc jde o dobrou zprávu. Výzkumná firma BlueFin Research Partners nedávno u dodavatelů pocítila narušení Síly…

Zástupci objevili znaky, které dle jejich slov jasně ukazují na možnost, že Apple začne produkci svých iPhonů o něco dříve. Konkrétně kolem června. Podobný krok by byl pro americkou firmu logický, zejména pokud bychom se skutečně dočkali nástupce s řadou radikálních designových změn.

Nejneobvyklejší data, která jsme doposud objevili, jsou, že AAPL se chystá na výrobu další generace iPhonů dříve než obvykle, přestože zatím nemáme žádné indikace, že by se měnilo i datum vydání pro iPhone 8/X.

01_iphone8_production_may_start_earlier
Koncept iPhonu 8 z dílny Moe Slaha

Fakt, že by se telefony začaly vyrábět dříve, automaticky neznamená, že by v Cupertinu kompletně upustili od starých pořádků. Nečekejme vydání nových modelů v létě místo klasického září. Společnost by však získala trochu více času na testování produktu před keynote, a snížili by tak i pravděpodobnost zásadní výrobní chyby, jako se stala třeba Samsungu v případě jejich Note 7.

Pochopitelně by více času umožnilo lépe optimalizovat produkci, což by nejenže snížilo náklady, ale pomohlo by i k rychlejšímu naskladňování smartphonů. Zákazníci by se tak již nemuseli rvát o každý kousek nového modelu a všichni by se dočkali včas. Nejde rozhodně o zanedbatelný důvod, zejména když se podíváme na nedostatek iPhonu 7 Plus.

02_iphone8_production_may_start_earlier
Koncept iPhonu 8 z dílny Moe Slaha

Zpráva by rovněž podpořila argument, že další iPhone bude něco velkého. Kdyby jen polovina ze spekulací byla pravda (jako třeba bezrámečkový OLED displej, bezdrátové nabíjení, Home Button a Touch ID přímo v displeji), dřívější produkce by byla pochopitelným krokem.

Více nových funkcí v sobě skrývá více chyb než předchozí verze, navíc doprovázené velkou designovou změnou. Spolu s informacemi začíná být zřejmé i to, že se nová generace nemůže jednoduše vyrábět na stávajících linkách. Apple však musí nejdříve vyzkoušet možné mezery ve výrobě tak, aby v nejdůležitějším období vše fungovalo skvěle.

03_iphone8_production_may_start_earlier
Koncept iPhonu 8 z dílny Moe Slaha

Všechno jsou však dobré zprávy pro nás, uživatele: (1) nadcházející iPhone by skutečně mohl být výročním; (2) Apple pracuje dopředu, aby se zbavil všech případných problémů; (3) je pravděpodobnější, že telefony nepřestanou být skladem hned dva dny po vydání. Dobrá práce, jen tak dále, zní to všechno slibně!

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!