imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

voděodolný iphone 8

Dodavatel Applu se rozpovídal o iPhonu 8


Řeč nebyla o nějakých velkých a neočekávaných novinkách, ale o dvou důležitých vlastnostech, které můžeme brát nyní za jisté. Pokud se chcete nechat v září překvapit a neradi byste se dozvěděli nějaké spoilery, přestaňte číst.

Apple se poslední dobou čím dál více prosazuje v Indii a v druhé nejlidnatější zemi světa získává čím dál větší tržní podíl. K dosažení svého cíle musel ovšem snížit ceny, jelikož je v tomto regionu vysoká míra chudoby. V polovině května rozjel Apple v Indii výrobu svého produktu s nejlepším poměrem cena/výkon, iPhonu SE. Tento úkol byl přidělen firmě Wistron, menšímu konkurentovi Pegatronu.

voděodolný iphone 8

Zajímavost… Podle Business Insideru byste mohli v Indii za cenu iPhonu 6s zaplatit následující:

  • 4 roky vody a elektřiny
  • 4 roky kabelové televize
  • 4 roky mobilního paušálu
  • 1 rok pohonných hmot pro automobil
  • 1 rok potravin
  • 5 letenek na cestu kolem Indie
  • 1 měsíc pronájmu dvoupokojového bytu
  • 6 měsíců splátek za auto

CEO Wistronu Robert Hwang pak tuto středu při každoročním setkání investorů odhalil pár drobností o novém iPhonu 8.

Výrobní proces se oproti předchozím generacím iPhonů moc nezměnil, ačkoliv nové vlastnosti, jako například voděodolnost a bezdrátové nabíjení, vyžadují rozdílné testování a voděodolná konstrukce trochu pozmění výrobní proces.

voděodolný iphone 8

Ačkoliv jsme voděodolným nazývali již iPhone 7, přesnější pojmenování by bylo vodotěsné. Telefony iPhone 7s byly navrženy, aby přežily náhodné spadnutí do vany. Ovšem Hwang určitě použil slovo voděodolný, což by mělo znamenat, že byste si mohli udělat několik selfie i při potápění.

Ani bezdrátové nabíjení nebude pro mnoho z vás žádná novinka. Ming-Chi Kuo, neomylný prorok Applu, to totiž tvrdí již od února. Navíc tu máme dvě zprávy z dubna a nedávno uniklá skleněná záda, která příchod magického nabíjení předpovídají.

Robert Hwang toho nakonec zřejmě zas tak moc neprozradil, v podstatě totiž zopakoval, co už všichni dávno vědí. A nyní to můžeme brát jako potvrzené. Šéf továrny by měl vědět, o čem mluví.

Díky Bohu můžeme pomalu zapomenout na otravné kabely.

Zdroj: The Verge

Pokud se chcete o iPhonu 8 dozvědět více, nezapomeňte pravidelně číst naše stránky.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!