imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Dokonce i kategorie „Ostatní“ svými příjmy spadá do Fortune 500


Jak už to tak bývá, jako každé čtvrtletí se po uvedení fiskálních výsledků za uplynulý kvartál novinky jen hemží informacemi o číslech a jejich interpretacemi. Právě díky výsledkům za Q2 jsme zjistili, že je sám Apple překvapený úspěchem iPhonu 7 Plus, nyní ne třeba dozvídáme více o tajemné kategorii „Ostatní“.

Kvartální fiskální výsledky jsou občas trochu záludné. Na jedné straně Apple výsledky představuje hlavně kvůli akcionářům a investorům, přitom by nejraději držel informace pěkně pod pokličkou. Aby toho ven dostal co nejméně, musí americká firma trochu čachrovat alespoň s kategoriemi – konkrétně tedy kategorií Ostatní, kam spadá obrovské množství produktů od Beats až po Apple Watch. Když uveřejní informace o této kategorii, v podstatě nic moc neřekne. Nikdo netuší, zda se prodeje jednotlivých zařízení zlepšují či zhoršují, případně jakou měrou se na celkovém číslu kategorie podílí.

01_apple_wearables_revenue_as_big_as_fortune_500_company_cover

Přesto je zajímavé, jak se popularita této kategorie přímo odvíjí od ročních období – na konci roku byznys pochopitelně roste, v dalších částech pak spíš stagnuje a jen se drobně houpe. Oproti zvyklostem jsme však v minulých fiskálních výsledcích (za první kvartál) zjistili, že se během Vánoc v roce 2016 kategorii úplně nevedlo – příjmy byly o 400 milionů dolarů nižší než před rokem. Ale teď se vše srovnává, Q2 byl totiž v meziročním srovnání neuvěřitelně dobrý. Kategorie zaznamenala nárůst o 31 %, v celkových příjmech tak dosahuje na téměř 3 miliardy dolarů.

02_apple_wearables_revenue_as_big_as_fortune_500_company_cover

Opět se musíme opakovat, netušíme totiž, které produkty jsou za poklesy či nárůsty zodpovědné. Můžeme však odtušit, že tomu pomohlo lepší naskladnění AirPods, z vyjádření zástupců firmy pak odhadujeme i slušné prodeje Apple Watch. Tim Cook ke skvělému výsledku kategorie „Ostatní“ navíc doplnil, že:

Náš příjem z nositelností za poslední čtyři kvartály dosahoval velikosti firem z Fortune 500.

03_apple_wearables_revenue_as_big_as_fortune_500_company_cover

To automaticky znamená opravdu obrovská čísla, jelikož jde o žebříček pěti set největších amerických firem podle hrubého příjmu. Nejmenší firma v tomto seznamu má pak příjem kolem 5,1 miliardy dolarů. Apple v žebříčku figuruje bez přestávky již 20 let a poslední dobou se drží v úplné špičce. Apple tvrdí, že kterákoliv kategorie, třeba i ta s těmi nejnižšími příjmy, dokáže vydělat dost peněz, aby se do seznamu probojovala. To není špatné.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!