imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Donald Trump přechází zpět k iPhonu


Donald Trump před rokem, když byl ještě prezidentským kandidátem, vyzval své podporovatele, aby bojkotovali Apple za případ kolem San Bernardina. V rámci tohoto bojkotu sám přešel na Android. Teď, když se přesunul do Oválné pracovny, mu bezpečnostní tým dal opět iPhone.

Všichni moc dobře víme, jakým způsobem se Trump prezentuje na sociálních sítích a s jakým entusiasmem puberťáka dává na Twitter jeden příspěvek za druhým. Někteří analytici tvrdí, že svou prezidentskou pozici získal částečně i díky tomuto faktu, jelikož mohl své myšlenky rychle a jasně předávat voličům k přečtení. Dříve ke tweetování používal iPhone, ale poté, co Apple odmítl po teroristickém útoku v San Bernardinu rozšifrovat svůj systém a zařízení s útokem spojená, se rozhodl k bojkotu. K němu mimo jiné úspěšný byznysmen vyzval i své příznivce.

Zároveň se rozhodl pro přechod na zařízení s Androidem, konkrétně Samsung Galaxy S3, což byl starý model už v té době. Neměl s ním však žádné problémy až doposud, kdy se posadil na prezidentské křeslo. Komunikace muže, který vede jednu ze světových supervelmocí, musí být dobře ochráněna. Obrovské pozdvižení v souvislosti s velice slabým zabezpečením mailové adresy prezidentské kandidátky Hillary Clintonové nebyla náhoda. O tom, jak vypadá prezidentský telefon, hovořil bývalý prezident Barack Obama v show Jimmyho Fallona.

Předchozí prezident vysvětlil, že od bezpečnostní týmu dostal telefon, z něhož nesměl volat, psát zprávy nebo fotit. Tato ochranná opatření jsou skutečně důležitá, jelikož se na internetu začaly objevovat informace o sjednocování hackerů z celého světa jen proto, aby společně prolomili Trumpovo zařízení s Androidem. Situace se začínala z bezpečnostního hlediska zdát jako neudržitelná, jeho tým se tak rozhodl nahradit Trumpovu S3 iPhonem. Z něj bude moci prezident psát své příspěvky na Twitter.

Tento fakt byl potvrzen Danem Scavinem Jr., ředitelem sociálních sítí a hlavním poradcem Donalda Trumpa. Mimo to byl prezidentovi místo starého a relativně méně zabezpečeného zařízení s Androidem dán „nový iPhone“, zároveň pak Scavino prozradil, že většinu svých příspěvků píše prezident skutečně sám.

Jaký konkrétní telefon nakonec mohl Trupm dostat? Zamiloval se třeba do nejnovějšího iPhonu ve variantě PRODUCT(RED)?

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!