imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Dorazila desátá verze bety iOS 11


Pět dní před velkým zářijovým eventem má Apple stále plné ruce práce. Tentokrát pro své uživatele a vývojáře představil další verzi bety nového systému, jde již o desátou v pořadí. Systém, který si tak za celou historii iOS zasloužil nejvíce dolaďování, je kousek od dokončení.

iOS 11 má řadu nových funkcí, najdeme v něm třeba nového správce souborů, systém Drag & Drop, nové rozhraní pro multitasking, upravitelné Kontrolní centrum a na iPadu dedikovaný Dock. V minulosti jsme psali o tom, zda byste měli svůj systém aktualizovat. Když vyšla první verze veřejné bety iOS 11, radili jsme vám, jak ji na své iPhony nainstalovat. Raději jsme připojili i návod na to, jak se případně vrátit zpět k původnímu systému.

Nikdy v historii se iOS nedočkal tolika betaverzí, jako je tomu v případě iOS 11. Samozřejmě se již s těmi posledními verzemi nedočkáváme tolika velkých změn, Apple se pár dní do keynote zaměřuje spíše na ladění a řešení drobností. Stejně je tomu i u této verze, už z velikosti aktualizace je vidět, že se neděje nic závratného.

Děje se toho dokonce tak málo, že ani nebudeme psát seznam změn. Podle testerů je systém svižnější, ale klidně může jít jen o placebo efekt. Vedle toho si Guilherme Rambo, nová hvězda zjišťování informací z kódu, všiml několika změn, ale ani on toho nemohl říct moc. A to je všechno.

Teď už jen čekáme na vydání tzv. Golden Master verze, ale v minulosti jsme viděli i několikadenní cykly nových verzí, takže se před GM klidně můžeme dočkat nějakého menšího updatu.

Jako obvykle je ke stažení vedle veřejné bety i ta určená vývojářům.

Zajímavostí je, že i když se v nové verzi neobjevilo nějak moc novinek, stále tu máme něco, co si zmínku zaslouží. Vývojářský web Applu byl na několik hodin offline – přesně v době vydání bety. Několik vývojářů si v té chvíli na svých zařízeních všimlo ruské adresy u jejich profilů. Na chvíli začali vývojáři panikařit, protože se v minulosti už několikrát stalo, že se vývojářský web snažili hackeři napadnout a ukrást důležitá data. To se naštěstí neopakovalo. V tu chvíli se totiž vydávala i beta, takže byla panika skutečně oprávněná – naskytla se totiž možnost, že desátou betaverzi vůbec nevydal sám Apple.

Apple naštěstí všechny rychle uklidnil, v systému správy účtů byla jen chyba, takže o žádné hackování nešlo. Nemusíte se tak vůbec bát novou verzi systému nainstalovat.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!